Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Spektakl w Teatrze Współczesnym pt. "Karolcia"

9 stycznia 2019

W środę 9 stycznia 2019 r. przedszkolaki z gr. III udały się do Teatru Współczesnego przy ul. Starowiślnej na spektakl pt. "Karolcia". 

Karolcia" to ulubiona książka z lat dzieciństwa, którą często wypożycza się jako pierwszą ze szkolnej biblioteki. To zaczarowana opowieść o małej, rezolutnej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znajduje w szparze podłogi magiczny koralik. Dzięki niemu wraz ze swoim nowym kolegą Piotrem, przeżywa wiele ciekawych i zabawnych przygód. Koralik spełnia życzenia, dlatego jest też obiektem zainteresowania złej czarownicy, Filomeny.

Przedstawienie Teatru Współczesnego przeniosło dzieci w świat niesamowitych przygód głównych bohaterów. Zobaczyły w jaki sposób korzystając z magicznego koralika Karolcia spełniła nie tylko swoje zachcianki, ale przede wszystkim pomogła przyjaciołom ze szkoły oraz rodzicom.

Spektakl przekazał uniwersalne wartości i uczy tego, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne, jak otrzymywanie.

Zabawne kompozycje autorskich piosenek podkreślały przyjazny dla dziecka język przedstawienia, dodatkowo nadając widowisku musicalowego charakteru. Wykorzystane w spektaklu efekty specjalne pozwoliły najmłodszym widzom poczuć baśniowy charakter przeniesionej na deski sceniczne książeczki Marii Kruger.

Przedstawienie to, było wspólną wędrówką w krainę wyobraźni, w której każde marzenie jest możliwe do spełnienia.