Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

 

Dzieci z pierwszej grupy z radością świętowały pierwszy dzień wiosny!

Od samego rana panowała atmosfera pełna entuzjazmu i radosnych okrzyków.
Wszystkie maluchy przybyły ubrane w jasne, wiosenne kolory, gotowe na przyjęcie Pani Wiosny.
Przedszkolaki miały okazję udekorować sukienkę Pani Wiosny kolorowymi kwiatami, liśćmi i motylkami.
Każde dziecko wkładało swoją energię i pomysłowość w zdobienie, a efekt był oszałamiający!
Po udekorowaniu sukienki nadszedł czas  na wspólne śpiewanie wiosennych piosenek.
Dzieci radośnie tańczyły i śpiewały, witając wiosnę przy akompaniamencie radosnych dźwięków.
To był niezapomniany dzień pełen uśmiechu, twórczości i radości, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Galeria

Święta Wielkanocne to magiczny czas, a palma to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy II tworzyły palmę wielkanocną. Podczas zajęć dzieci  miały okazję nauczyć się o znaczeniu palm w kulturze i tradycji wielkanocnej oraz o różnorodnych metodach ich tworzenia. Pracując z rozmaitymi materiałami, takimi jak papier, gałązki, kolorowe tasiemki i ozdobne dodatki, dzieci mogły wyrazić swoją wyobraźnię i stworzyć unikatowe palmy. Warsztaty wprowadziły przedszkolaki w świat tradycji wielkanocnej, tworząc jednocześnie radosną atmosferę.

Galeria

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie
serdecznie zaprasza Rodziców
wraz z przyszłymi przedszkolakami oraz pierwszoklasistami na

DZIEŃ OTWARTY
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 16
oraz SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 17

który odbędzie się 22 marca 2024 (piątek)
w godzinach 16.30- 18.30

Rodzice będą mogli poznać ofertę edukacyjną
Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Samorządowego Przedszkola nr 17,
obejrzeć sale przedszkolne oraz edukacji wczesnoszkolnej.
Będzie to okazja do rozmowy z kadrą pedagogiczną
oraz poznania metod ich pracy.
Dzieci będą mogły uczestniczyć w przygotowanych zajęciach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Szczegóły dotyczące rekrutacji do
Szkoły oraz Przedszkola

Z okazji pierwszego dnia wiosny 21.03.2024r. grupa starszaków z naszego przedszkola oraz klasy: 2b i 3a  uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. “Roszpunka” wystawionym w Kinie Kijów przez Teatr In-Art z Wrocławia. Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych dzieci w zakresie odbioru sztuki i zachowania się w teatrze poprzez udział w spektaklu oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa wśród najmłodszych.
“Roszpunka” to bardzo dobrze znana dzieciom baśń Braci Grimm, która opowiada o ważnych w życiu każdego człowieka wartościach:  dobro zwycięża, a zło zostaje pokonane.
Tym razem przedszkolaki i uczniowie obejrzeli interpretację baśni aktorów teatru z Wrocławia w reżyserii K. Kuldy. Gówna bohaterka, młoda dziewczyna odważnie stawiała czoła przeciwnościom losu, przekazując młodym widzom lekcję o sile, wewnętrznej determinacji i odwadze.
Piękna scenografia, gra światełpiosenki wykonywane przez aktorów na żywo sprawiły, że spektakl bardzo podobał się wszystkim, a widzowie żywo reagowali i pomagali bohaterom w rozwiązywaniu problemów.
Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ewa Brodacka
Ewa Juścik
Alina Pacura

Galeria zdjęć

Kolejnym przystankiem w podróży dookoła świata były Indie. Podczas warsztatów przedszkolaki miały możliwość poznania z bliska kultury i zwyczajów tego kraju. Zajęcia głównie koncentrowały się na rzece Ganges, która jest świętą rzeką dla Hindusów. Dzięki prezentacji dzieci poznały znaczenie tej rzeki w życiu codziennym i religijnym.  Kolejnym ciekawym punktem programu było oglądanie zdjęć z kolorowej parady słoni, która jest bardzo ważnym wydarzeniem. Podróżniczka opowiedziała również o znaczeniu świątyń dla hindusów jako miejscach oddawania czci bogom,  „o świętych krowach”, które otoczone są szczególną opieką, a także o zaklinaczach węży.  Najwięcej radości przyniosła dzieciom możliwość przebierania się w stroje indyjskie, gra na instrumentach muzycznych oraz przejście po macie fakira.  Całość była niesamowitą podróżą w przestrzeń i kulturę Indii, pozwoliła na lepsze zrozumienie tych niezwykłych miejsc i ich mieszkańców.

 

Galeria gr I

Galeria gr II

W ramach poszerzania wiedzy  przedszkolaków na temat różnych zawodów gościliśmy w przedszkolu przedstawicieli  Straży Miejskiej. Celem przeprowadzonych zajęć pod nazwą „Autochodzik” było poznanie i utrwalenie  wiedzy dzieci na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, a także wdrażanie u przedszkolaków obowiązku ich przestrzegania.  Funkcjonariusze Straży Miejskiej omówili podstawowe zasady  przechodzenia przez ulicę, korzystania z chodnika i noszenia odblasków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji i zainteresowaniem słuchały porad strażników, co pomogło im zrozumieć, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas spacerów. Na koniec Funkcjonariusze opowiedzieli o swoich obowiązkach, dbaniu o porządek i bezpieczeństwo w mieście. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

 

Galeria gr I

Galeria gr II

WhatsApp Image 2024-02-15 at 11.58.55

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Wnuczęta własnoręcznie wykonały również drobny upominek.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

 

 

Zobacz galerię

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA W ROKU 2023/2024

Rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola w roku szkolnym 2023/ 2024 proszeni są o wypełnienie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego dziecka lub rezygnacji

z kontynuowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025.

Wypełnioną deklarację należy złożyć w sekretariacie szkoły

w terminie 21.02.2024r.- 29.02.2024r.

Prosimy o zwrócenie uwagi na fakt konieczności podpisania deklaracji przez obojga rodziców.

WhatsApp Image 2024-02-15 at 11.57.38

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 30 stycznia podczas balu karnawałowego.Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.Następny bal już za rok!!!

 

Zobacz galerię

Filmy

Kolejne warsztaty podróżnicze za nami!. Tym razem dzieci wybrały się  do Chin. Podczas spotkania z podróżniczką mali turyści mieli okazje zapoznać się z bogatą kulturą tego kraju, poznać zwyczaje oraz tradycyjne stroje regionalne. Dodatkowo przedszkolaki zobaczyły jakie są różnice między chińskim a naszym pismem oraz przetestowały, jak mali Chińczycy uczą się pisać swoje znaki. Podczas zajęć przedszkolaki odkryły tajemnice kuchni chińskiej, poznały chińskie przysmaki, pobawiły się regionalnymi zabawkami oraz spróbowały swoich sił w chińskiej zabawie ruchowej. Było to niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło dzieciom odkryć bogactwo chińskiej tradycji i historii.

 

 

Zobacz galerię

Przedszkolaki z grupy I i II wyruszyły w podróż do dookoła świata podczas warsztatów podróżniczych zorganizowanych przez grupę podróżników.

Na pierwszym spotkaniu dzieci wybrały się w  fascynującą, pełną kolorów, ciekawostek i smaków w podróż do Meksyku. Przedszkolaki miały okazję odkrywać tajemnice meksykańskiej kultury, poznać legendę o powstaniu kraju, dowiedzieć się, jak wiele rzeczy robi się z agawy oraz przymierzyć oryginalne sombrera i stroje. Z każdym krokiem dzieci zagłębiały się w bogactwie historii, geografii i zwyczajów tego urokliwego kraju.  Poprzez zabawę, muzykę oraz barwne rekwizyty podróżnicy przybliżyli dzieciom pejzaż i kulturę dalekiego kraju oraz rozbudzili ich ciekawość świata.

 

Zobacz galerię

8 stycznia w naszym przedszkolu pojawił się Teatr Lalek „Kukiełka” z Ptaszkowa. Przedszkolaki mogły podziwiać przedstawienie pt. „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”. Spektakl zachwycił dzieci, które z zaciekawieniem i wypiekami na twarzy śledziły przygody bohatera. Kolorowe lalki, muzyka, efekty specjalne m.in. światła, dymy oraz interakcja z aktorami stworzyły niezapomniane doświadczenie dla przedszkolaków rozwijając ich wyobraźnię i zdolności społeczne. Po skończonym przedstawieniu aktorzy opowiedzieli więcej na temat różnych lalek, a w prezencie dzieci dostały kolorowanki oraz krzyżówki aby zapamiętać i utrwalić myśl przewodnią przedstawienia, że „Dobro zawsze powraca”.

 

Zobacz galerię

Grupa II wybrała się na słodkie warsztaty do Manufaktury czekolady . Już na początku zwiedzania poczuliśmy intensywny aromat kakao. Następnie Pani Animator zabrała nas w fascynującą podróż przez kroki tworzenia czekolady – od surowych ziaren kakaowca po delikatne tabliczki gotowego produktu. Podczas tego magicznego procesu, który łączy tradycję z nowoczesnością, mogliśmy zaobserwować maszyny precyzyjnie mieszające składniki i formujące różne kształty.
W trakcie wycieczki nie zabrakło również interaktywnych elementów – mogliśmy sami spróbować naszych sił w układaniu pralinek czy dekorowaniu czekoladowych trufli. Na koniec testowaliśmy świeżo wytworzone przez nas smakołyki. Było to dla nas niepowtarzalne doświadczenie, podkreślające bogactwo smaków i aromatów czekolady. Wyjście do manufaktury czekolady to prawdziwa uczta i doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat tej słodkiej sztuki.

 

 

Zobacz galerię

thumb_PSX_20231222_204715

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w dzieci z grupy I i II które zaprezentowały przygotowywane od kilku tygodni „Jasełka bożonarodzeniowe”. Przedstawienie było wyjątkowe.
Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.
Nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, pastorałek oraz tańca. Wspaniała scenografia nadała temu niecodziennemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
Zachwyceni rodzice i zaproszeni goście nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami. Na zakończenie na przedszkolaki czekała niespodzianka – słodki poczęstunek.

 

Zobacz galerię

Przedszkolaki z grupy I i II uczestniczyły w warsztatach o Krakowie, podczas których odkrywały magię krakowskich legend.

Dzięki panu Tomaszowi, który jest przewodnikiem po mieście Krakowie - dzieci poznały legendę o "Smoku Wawelskim" oraz spotkały się z Szewczykiem Dratewką, z którym wspólnie wypychały owieczkę i pomogły wygonić smoka z miasta.

Przedszkolaki dowiedziały się również jak mieszkali polscy królowie oraz jakie stroje nosili na co dzień. Przedszkolna sala na chwilę zamieniła się w królewski zamek, a dzieci przebrane w stroje króla, królowej, rycerzy i księżniczek wcieliły się w rolę postaci z dawnych czasów.

Spotkanie z panem Tomaszem przeniosło nas w czasie, ukazując nie tylko historię, lecz także bogactwo kultury Krakowa oraz przybliżyło nam klimat i magię naszego miasta.

 

Zobacz galerię

swieta

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2024 pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia
Przedszkolakom oraz ich Rodzinom.
Niech ten wyjątkowy czas pełen będzie radości, spokoju i rodzinnego ciepła, a w nadchodzącym roku dopisuje zdrowie oraz wszelka pomyślność.

Życzą Wychowawczynie grupy I i II

Zobacz galerię

mikolaj

Wizyta Świętego Mikołaja to jedna z najbardziej oczekiwanych przez dzieci chwil w roku.


8 grudnia do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały tego dnia. Z ogromną radością i szczerym zaangażowaniem przywitały miłego gościa.
Oczywiście Mikołaj przywiózł ze sobą prezenty, które bardzo spodobały się dzieciom. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego magicznego spotkania.

 

 

Zobacz galerię

Film 1

Obraz1

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spotkanie z Mikołajem.

8 grudnia 2023 roku o godzinie 10:40

Prosimy Rodziców o ubranie dzieci na tą okazję  elegancko, ponieważ będą robione pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

 

Wychowawcy

grup I i II

andrzejki

"Hokus-pokus, czary-mary,Niech się spełnią andrzejkowe czary”.


Dnia 30.XI. 2023 przedszkolaki wspaniale bawiły się na imprezie andrzejkowej pod przewodnictwem wodzirejów. Dzieci przebrane były w przeróżne stroje, od rana miały dobry humor oraz mnóstwo energii. Uroku dodawały andrzejkowe dekoracje w sali, a do tańca przygrywała skoczna muzyka. Animatorzy prowadzili z dziećmi zabawy,wróżby oraz konkursy andrzejkowe.
Obie grupy przedszkolne bawiły się aktywnie i naprawdę wyśmienicie. Mamy nadzieję, że taki bal andrzejkowy powtórzy się również w przyszłym roku.

 

Zobacz galerię

Film 1

Film 2

Film 3

Image 2023-12-03 at 19.38.45

Dzieci nie mogą się doczekać na Mikołaja.
Jak co roku przed długo wyczekiwanym dniem 6 grudnia, dzieci napisały listy z prośbą o wymarzony prezent.
Czy Mikołaj nie zapomni o nich i jak co roku obdarzy je prezentami? Zobaczymy :)

 

Zobacz galerię

Image 2023-12-03 at 18.03.17

W poniedziałek 27 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z gr. I i II przyniosły z domu swoje ulubione misie oraz inne pluszaki. Najpierw przedszkolaki poznały krótką historię o powstaniu pluszowego misia, a następnie wykonały rysunki i stworzyły wystawę swoich prac.
W tym dniu uczennice z klasy VII a przygotowały ciekawe zajęcia dla przedszkolnej grupy II m.in. słuchanie fragmentów bajki o Kubusiu Puchatku, znane i lubiane zabawy „Jadą misie”, „Stary niedźwiedź” oraz kolorowanie misiów według własnych pomysłów.
Wszystkie przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, że mogły przynieść swoją ulubioną przytulankę. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

 

Zobacz galerię - gr. I

 

Zobacz galerię - gr. II

Image 2023-12-03 at 17.54.55

Cz. I - Teatrzyk Kameleon

W  piątek 17 listopada do naszego przedszkola zawitał Teatr Kameleon

z przedstawieniem  pt. „ W zdrowym  skrzacie zdrowy duch” z serii „Przygody Milusia i Miłasi”. Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się co robić żeby być silnym i zdrowym i nigdy więcej nie chorować. Wszystkie przedszkolaki bawiły się znakomicie, a głośny śmiech słychać było w całym przedszkolu.  Przedstawienie wszystkim się spodobało,  a aktorzy dostali w podziękowaniu gromkie brawa.

Cz. II - Kino Kijów

Dnia 21 listopada dzieci z grupy II tym razem wybrały się do Kina Kijów, gdzie obejrzały spektakl  pt. „Nasz  Szrek- Baśń o tolerancji” przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji  im. Adama Mickiewicza we  Wrocławiu. Przedstawienie jak zawsze było barwne, rozśpiewane oraz  roztańczone i zabawne. Scenariusz spektaklu był przepełniony zaskakującymi wydarzeniami. Przedstawienie niosło bardzo ważne przesłanie, dotyczące tolerancji i akceptacji samego siebie. Bohaterowie bajki uświadomili zarówno dzieciom, jak i obecnym dorosłym, że przyjaźń i wzajemny szacunek są bardzo ważne w życiu.

 

Zobacz galerię

W piątek 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Przez cały tydzień dzieci z grupy II rozmawiały na temat Polski, jej symboli narodowych, poznawały mapę naszego kraju oraz legendy z nim związane. Dzięki współpracy z uczniami z 7 klasy starszaki wzięły udział w Projekcie „Biało-czerwona dla przedszkolaka” organizowanym przez Ośrodek Edukacji Obywatelskiej z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Głównym celem projektu i spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały legendę „O powstaniu państwa polskiego” oraz krótkiego rysu historycznego dotyczącego święta Niepodległości. Następnie z pomocą starszych koleżanek wykonały ze swoich dłoni Godło. Po pracy plastycznej starszaki z uwagą słuchały pięknych pieśni patriotycznych zaprezentowanych przez uczniów z siódmej klasy, a na koniec otrzymały od nich flagi Polski.

Dziękujemy: Karolinie, Biance, Aleksandrze oraz Wojtkowi , że po raz kolejny przeprowadzili dla nas piękne zajęcia, a także ich wychowawczyni p. J. Lewińskiej za współpracę z przedszkolem.

 

Zobacz galerię - gr. II

11 października to kolejny wyjątkowy dzień w roku. Zaledwie dwa tygodnie po święcie chłopców, swoje święto obchodzą wszystkie dziewczynki.

,,Dzień Dziewczynek”nazywany też Międzynarodowym Dniem Dziewczyny to mało jeszcze popularne święto, zostało ustanowione w 2011 roku przez Zgromadzenie Narodowe ONZ.

Dzień Dziewczynek w naszym przedszkolu upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Tego dnia chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni, byli bardzo uczynni i uprzejmi dla dziewczynek. Z uśmiechem na twarzy składali życzenia, odśpiewali 100 lat i wręczali drobne upominki swoim koleżankom.

Nie obyło się bez wspólnych zabaw, pląsów i słodkiego poczęstunku.

Wszystkie dziewczynki serdecznie dziękują chłopcom za piękne życzenia i promienny uśmiech.

 

Zobacz galerię - gr. I

Zobacz galerię - gr. II

dzien_chlopaka-720x340


Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które przypada na dzień 30 września.

W grupch przedszkolnych ten szczególny dzień przebiegł pod hasłem: ,,JESTEM SUPER CHŁOPAKIEM".

Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie fotke w przeróżnych przebraniach w przygotowanej na tą okazję fotobudce. Z tej okazji Rodzice przygotowali dla naszych Dzieciaków atrakcyjne niespodzianki. Było mnóstwo życzeń, ciekawe upominki, a przede wszystkim nie zabrakło uśmiechów na buziach naszych Przedszkolaków. Dziewczynki wykonały prace plastyczne dla swoich kolegów.

Był to dzień pełen wrażeń, radości i świetnej zabawy, a wykonane zdjęcia w naszej fotobudce będą miłym wspomnieniem tych chwil. Zapraszamy Was do galerii .

Zobacz galerię - gr. I

Zobacz galerię - gr. II

IMG_6547

20 września jak co roku dzieci z grupy I obchodziły swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dzień rozpoczął się od poznania genezy tego święta, dzieci nauczyły się hymnu przedszkolaka ,,Jestem sobie Przedszkolaczek”, wysłuchały też innych piosenek o tematyce przedszkolnej. Przedszkolaki wypowiadały się na temat "Co można robić w przedszkolu?", "Czy warto chodzić i czy lubią chodzić do przedszkola".

Uroczystość obfitowała w najróżniejsze atrakcje – zabawy integracyjne, muzyczno-ruchowe  z wykorzystaniem chusty animacyjne. Pobyt w przedszkolu umilały wesołe zabawy z wykorzystaniem kolorowych balonów.

Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Zobacz galerię

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

 20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. To Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to jedno z ulubionych świąt naszych dzieci – w końcu to ich święto!.  Cały dzień był pełen uśmiechu, radości i zabawy.  Nie zabrakło również gier, zabaw i tańców.

Zobacz galerię

172-4897

15 września grupa I obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki pod hasłem „Wierzę w siebie, jestem pomysłowy”.

Jedna kropka, która ma wielkie znaczenie… Jest to święto, które ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania we własne siły.

W tym dniu oczywiście najważniejsza była KROPKA, która zawładnęła całym naszym przedszkolem. W tym dniu wszystko było “skropkowane”! Nawet nasze prace plastyczne, które zawisły na gazetkach były pełne kropek. Kropki zrobiły nam psikusa i rozsypały się nie tylko po naszych dywanach, stołach czy parapetach ale również w ogrodzie przedszkolnym… Naszym zadaniem było je WSZYSTKIE pozbierać.

 Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę , sygnalizację świetlną.

 Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością podczas zajęć oraz po raz kolejny przekonały się, że w naszym przedszkolu jest naprawdę super!.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

 

Zobacz galerię

Dnia 15 września grupa II obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem tego dnia, jest wzbudzenie kreatywności, zachęcenie do działania, oraz tworzenia.

Tego dnia dzieci uważnie wysłuchały historii o dziewczynce o imieniu Vashti, której mała zwyczajna kropka zmieniła życie. Opowiadanie te uświadomiło przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty.

Następnie dzieci przystąpiły do zabaw matematycznych oraz muzyczno-ruchowych z chustą animacyjną gdzie główną rolę grała kropka.  Po zabawach nadszedł  czas na odkrywanie swojego talentu plastycznego ;-)

Zobacz galerię

 

OGŁOSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców wszystkich grup przedszkolnych
na zebranie dotyczące organizacji nowego roku szkolnego

 

dnia 5.09.2023 ( wtorek) o godzinie 16:30.

 


Spotkanie odbędzie się w salach poszczególnych grup.

Serdecznie witamy wszystkie nasze Przedszkolaki oraz Rodziców po wakacyjnej przerwie!
Naszym Milusińskim życzymy samych wspaniałych chwil spędzonych w przedszkolu, niezapomnianych zabaw i wiele radości.

Informujemy, że działalność wznawiamy z dniem 1 września 2023 r. - tj. piątek

Przedszkole czynne jest w godz. 6.30 – 17.30. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8:30 (śniadanie). Wejście na teren przedszkola wyłącznie przez główny hol Zespołu Szkolno Przedszkolnego Nr 6 - wejście od ul. Sebastiana jest nieczynne.

Ważne! Jeżeli dziecko będzie odbierane z przedszkola przez inną osobę, a nie Rodziców/opiekunów prawnych, to uprzejmie prosimy o pobranie i wypełnienie druku upoważnienia do odbioru dzieci na rok szkolny 2023/2024.  - kliknij i pobierz - upoważnienie. Bez takiego upoważnienia dziecko nie zostanie wydane do domu osobie postronnej.

Przekazujemy spis podstawowej wyprawki dla dzieci, którą skompletowaną w całości i podpisaną prosimy składać u nauczycielek poszczególnych grup, obowiązkowo w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola:
1) obuwie zamienne (szatnia) - wszystkie dzieci
2) worek z zapasowymi rzeczami do przebrania (obowiązuje wszystkie dzieci): majteczki, rajstopy, podkoszulek (szatnia)- wszystkie dzieci
3) kocyk i poduszka – dzieci 3, 4 i 5 letnie

O szczegółowych wymaganiach dotyczących pobytu dziecka w przedszkolu, będziecie Państwo poinformowani na zebraniach grupowych zaplanowanych na kolejny tydzień.

Do zobaczenia już w piątek!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wejściem w życie Uchwały nr CXIII/3053/23 Rady Miasta Krakowa z dnia 28 czerwca 2023 roku, od 01 września następuje zmiana wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego. 

W uchwale nr XCVII/2509/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 14 marca 2018 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków w § 3 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. Za każdą godzinę korzystania przez dziecko z nauczania, wychowania i opieki, o których mowa w ust. 1 pkt 1 ustala się opłatę w wysokości 1,30 zł.”.

treść uchwały


We wtorek 20 czerwca dzieci z grupy 2 i 3 wzięły udział w ostatnich już w tym roku warsztatach z Fundacją Wiewiórki Julii. Tematem zajęć była „Próchnica”.

Podczas warsztatów dzieci mogły sprawdzić stan modelu uzębienia za pomocą narzędzi, których w swojej pracy używa dentysta, kilku ochotników mogło spróbować swoich sił w przeglądzie jamy ustnej.

Przedszkolaki dowiedziały się również jak wyglada ząb na początku zaatakowania przez próchnicę oraz jak wygląda próchnica w stadium zaawansowania. Dzieci mogły się  również dowiedzieć na czym polega leczenie próchnicy i jakie to ważne dla zdrowia człowieka. 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!


15 czerwca dzieci z poszczególnych grup gościły swoich Rodziców na występach z okazji „Dnia Rodziny”.

Do tego ważnego wydarzenia przedszkolaki przygotowywały się już od kilku tygodni. Intensywnie ćwiczyły piosenki, wierszyki, układy taneczne, a także przygotowywały dla Rodziców prezenty.

Aż w końcu nadszedł ten wyjątkowy dzień i dzieci zaprezentowały się najpiękniej jak potrafiły, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami, a nasi Goście nie kryli wzruszenia podczas oglądania ukochanych pociech.

Podczas występów Rodzice mogli również zobaczyć jakie umiejętności przedszkolaki nabyły podczas zajęć tanecznych prowadzonych przez instruktorkę P. Martę ze Szkoły Tańca AS.

Również w tym dniu, dzieci z grupy najstarszej pożegnały się oficjalnie z przedszkolem w specjalnie na tą okazje przygotowanym repertuarze. Na zakończenie starszaki dostały od wychowawczyń dyplomy i nagrody za wytrwałość w nauce, a Panie podziękowania za przygotowanie dzieci do nauki w szkole.

Zapraszamy do galerii zdjęć:gr. 1,gr. 2,gr. 3!

 

W środę 14 czerwca 2023r. swoje 7 urodziny obchodził Alan. Zapraszamy do obejrzenia relacji…

Dnia 12.06.2023r. studenci AGH w Krakowie, członkowie Studenckiego Koła Naukowego HEXA na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej odbyli z uczniami klas 1-3 i „zerówką” zajęcia obrazujące różnorodne zjawiska fizyczne i chemiczne.
Dzieci dowiedziały się na nich na czym polega na przykład zjawisko fluorescencji i fosforescencji, do czego jest wykorzystywane, gdzie w codziennym życiu można takie zjawiska zaobserwować.
Dodatkowo uczniowie mogli zobaczyć symulację otrzymane za pomocą mikrotomografu oraz pozostali jego zasadę działania.
Maluchy wzięły udział w konkursie polegającym na rozróżnianiu smaków ze względu na zmienną gęstość oraz współczynnik pochłaniania różnych składników cukierka.

Galeria zdjęć

W piątek 2 maja 2023r. 5 i 6-latki wzięły udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa- Wydział Kształtowania Środowiska.

Podczas spotkania dzieci miały posegregować zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze, a także rozmawiały na temat prawidłowego zachowania się wobec dzikich zwierząt spotkanych w mieście. Okazało się, że dzieci mają bardzo dużo wiadomości na temat zdrowia i ekologii. W nagrodę za dobre odpowiedzi wszyscy otrzymali książeczki z zadaniami oraz odblaskowe misie.

Zapraszamy do galerii zdjęć!  

1 czerwca 2023r. grupa starszaków wybrała się z okazji Dnia Dziecka do Szkoły Muzycznej II stopnia mieszczącej się przy ul. Basztowej 9 na spektakl muzyczny pt. „Przygody Muchy Matyldy”. Była to piękna opowieść muzyczno- logopedyczna, w której tytułowa Mucha Matylda: podróżuje przez Polskę i świat, przeżywa ciekawe przygody, ratuje przyjaciół z opresji, pomaga innym potrzebującym pomocy, a nawet zaprosiła dzieci do kina ;)

W trakcie drogi powrotnej przeszliśmy starym miastem i starszaki miały za zadanie nazwać najważniejsze budynki Krakowa: Ratusz, Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół Św. Wojciecha i Barbakan. Na koniec poszliśmy zobaczyć nóż wiszący w Sukiennicach znany dzieciom z „Legendy o dwóch wieżach”.

Na koniec zwiedzania weszliśmy do cukierni i każdy mógł wybrać sobie swoją ulubioną gałkę lodów. 
Fotorelacja!

 

We wtorek 30 maja dzieci 5 i 6 letnie wzięły udział w kolejnym spotkaniu profilaktycznym z Fundacją Wiewiórki Julii. Tym razem tematem warsztatów: jak wygląda brudny ząb i co należy zrobić by oczyścić wszystkie osady. Na koniec zajęć dzieci rozwiązywały quiz dotyczący wcześniejszych spotkań. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymały akcesoria do mycia zębów: szczoteczki oraz magiczne pasty.Fotorelacja!

 9 maja przedszkolaki z grupy 3  udały się do Szkoły Podstawowej Nr 22 na 10 Galę Bezpiecznego Przedszkolaka organizowaną przez Straż Miejską.
Razem z Przedszkolem nr 4 i 61 świetnie się bawiliśmy ucząc się o bezpieczeństwie na drodze.
Największą niespodzianką dla dzieci okazała się niespodziewana wizyta Panów Strażaków - było głośno i wysoko ????. Dzieci miały okazje zmierzyć się z kolegami z innych przedszkoli w zawodach sportowych oraz próbowały swoich sił w quizach na temat bezpieczeństwa. W tej gali nie było przegranych… wszyscy wrócili obdarowani nagrodami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

FC0DCF11-1764-4D4C-A21C-A88EC5509550Akademia Wiewiórki Julii znowu odwiedziła nasze Przedszkole 8 maja 2023r. 
Warsztaty przygotowano dla dwóch najstarszych grup i dotyczyły budowy jamy ustnej. Razem przypomnieliśmy sobie, że wyróżniamy wargę górną i dolną, zęby, dziąsła, język i podniebienie. Mówiliśmy o funkcji śliny. Później porównywaliśmy budowę zęba do budowy drzewa. Dzieci dowiedziały się, że ząb składa się z korony i korzenia oraz posiada różne warstwy: szkliwo, zębinę i miazgę. 
Przedszkolaki były bardzo zainteresowane informacjami prezentowanymi podczas spotkania i już wiedzą jak liczyć zęby, ile ich jest, jak się nazywają, po co jest ślina i jakie zadania ma język. 
Zapraszamy do galerii zdjęć!

W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi i rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasza Szkoła oraz Samorządowe Przedszkole nr 17 wzięły udział w akcji organizowanej przez Ośrodek Edukacji Patriotycznej CM w Krakowie.
W piątek 29 maja uczniowie klasy 6 spotkali się w przedszkolu z przedszkolakami i zaproponowali im zabawy i zagadki o barwach narodowych, fladze Polski i Dniu Flagi.

Wspólnie rozwiązali rebusy, ułożyli flagi z kartek, tworząc tzw. „żywą flagę”, a także obejrzeli film „Kazio i Konstytucja 3 Maja”.

Przedszkolaki otrzymały od uczniów flagi. 

Akcja była propozycją przekazania wiedzy o naszych symbolach narodowych przez uczniów szkoły podstawowej przedszkolakom.

Fotorelacja!

 


Dnia 27 kwietnia grupa starszaków udała się do hali lodowiska „Cracovia” na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.
Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci. 
Zapraszamy do galerii!

???????????????? 18 kwietnia celebrowaliśmy urodziny Mikołaja. Zapraszamy na film!  ????

W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszym przedszkolu. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych. Jedną z tradycji jest robienie palm na Niedzielę Palmową. Nie zabrakło też siania rzeżuchy oraz prac plastycznych: koszyczków wielkanocnych, pięknych pisanek, wielkanocnych baranków, kurczaczków, kogucików i zajączków. Wszystkie powstałe wytwory dzieci zabrały do domu, aby przystroić stół wielkanocny.

Zapraszamy do galerii!

Wielkanoc to czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz w innego człowieka. Z okazji Świąt składam moc serdecznych życzeń, pogody w sercu oraz rodzinnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Życzę, aby ten czas świąteczny przyniósł radość oraz wzajemną życzliwość. Niech Zmartwychwstanie napełni Nas wszystkich pokojem i wiarą.

Dyrektor ZSP nr 6
Bogdan Dobrucki


W dniu 3.04.2023 r w naszym przedszkolu odbyły się drugie zajęcia prowadzone przez Fundację Wiewiórki Julii, której celem jest promocja zdrowia oraz profilaktyki stomatologicznej. W zajęciach brały udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych, a tematem warsztatów była  „Zdrowa dieta", czyli wszystko to co jemy i co ma duży wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i mocne zęby.

Fotorelacja!


W naszym kraju tradycja święcenia palm wielkanocnych sięga XI wieku. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z wierzby, która zgodnie z tradycją jest symbolem nieśmiertelności duszy. Święcenie palmy wielkanocnej to piękna tradycja, według której palmy chronią domowników przed nieszczęściem. W naszym przedszkolu chcemy uczyć dzieci tej tradycji oraz wzbogacać wiedzę na temat Świąt Wielkanocy. Dlatego wraz dziećmi tworzyliśmy piękne oraz wyjątkowe palmy wielkanocne…

Fotorelacja z gr. 2gr. 3!

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola celebrowały Pierwszy Dzień Wiosny. Była to doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się zajęciami w poszczególnych grupach na temat nowej pory roku i jej zwiastunów. Następnie przedszkolaki udały się wraz z wychowawcami na podwórko przedszkolne, gdzie uroczyście pożegnały Zimę, polewając wodą jej podobiznę wykonaną z papieru. Później dzieci przywitały Wiosnę radosnymi okrzykami, dźwiękami grzechotek, kołatek oraz odśpiewując piosenki o tematyce wiosennej. Fotogaleria!

Dnia 8 marca 2023 roku Rada Miasta Krakowa podjęła decyzję o stworzeniu od 1 września 2023 roku w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Krakowie XLVI Liceum Ogólnokształcącego. Mamy więc jako społeczność Zespołu nowe zadanie i wyzwanie. Jest to niewątpliwie coś wyjątkowego i fascynującego.

Pragnę uspokoić wszystkie osoby zaniepokojone, którym ta inicjatywa jawi się jako jakieś zagrożenie, że powstanie nowego liceum nie jest zagrożeniem ani dla przedszkola ani dla już funkcjonującej szkoły. Nasz budynek jest na tyle duży i pojemny, że bez większej trudności zmieścimy się i będziemy mogli harmonijnie funkcjonować jako społeczność Zespołu z zachowaniem wyodrębnionych sfer poszczególnych podmiotów.

Planowane jest utworzenie maksymalnie trzech klas pierwszych liceum, oczywiście jeśli będzie takie zapotrzebowanie podczas naboru.

Proponować będziemy klasy:

 • ogólną (rozszerzenie z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego),
 • historyczną (rozszerzenie z historii, wos-u i j. polskiego)
 • biologiczno-chemiczną (rozszerzenie z biologii, chemii i j. angielskiego).

Jednym z istotnych warunków utworzenia tych klas będzie podjęcie współpracy z krakowskimi uczelniami, które będą dla nas gwarantem ciekawej formy zajęć i wysokiego poziomu nauki.

dr Bogdan Dobrucki

Dyrektor ZSP nr 6

Fundacja Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) objęła wsparciem przedszkolaki i uczniów ukraińskich znajdujących się w naszym Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 6.
Projekt jest finansowany przez UNICEF. W ramach projektu przedszkolaki i uczniowie otrzymali wyprawki (plecaki, zeszyty, piórniki i inne przybory niezbędne do nauki). Zespół otrzymał również materiały i pomoce do zajęć rekreacyjnych.

Fotorelacja

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i kwiaty wykonane przez chłopców.

Święto Kobiet to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.Fotorelacja!

 1 marca w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia z zakresu profilaktyki stomatologicznej przeprowadzonej przez Fundację Wiewiórki Julii. Celem spotkania było między innymi propagowanie zasad higieny i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się zasad codziennej higieny jamy ustnej oraz co robić żeby mieć zdrowy i piękny uśmiech.

Zapraszamy do galerii!

 A tak świętowaliśmy 7 urodziny Amelki z gr. 3 

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

14 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy.  Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Animatorzy ze Szkoły Tańca As dołożyli wszelkich starań by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci. Zapraszamy do galerii!


Kto trzewiczków nie żałuje, niech na bal już się szykuje!
Bal odbędzie się 14 lutego 2023 r. tj. wtorek.

WSTĘP NA BAL W STROJU KARNAWAŁOWYM!

Przebranie dzieci według inwencji twórczej Rodziców i dzieci.

KAŻDY NA BAL NIECH PRZYBYWA DNIA TEGO,

DO PRZEDSZKOLA NASZEGO, GDYŻ 

ZABAWĘ WAM SZYKUJEMY

PEŁNĄ WESOŁEJ BAJKOWEJ MUZYKI! 

Zabawę poprowadzą DJ. ze Szkoły Tańca AS.

26 stycznia przedszkolaki z gr. 3 zostały zaproszone na akademię szkolną, podczas której zostały rozdane nagrody za udział w konkursie "Przestrzenny model Układu Słonecznego".

Przed akademią udaliśmy się całą grupą na wystawę znajdującą się na I piętrze, aby zobaczyć wszystkie prace biorące udział w konkursie. Następnie skierowaliśmy nasze kroki na salę gimnastyczną, gdzie na akademię zabrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i Dyrektor. Spośród naszych przedszkolaków nagrodzeni zostali:

I miejsce: Jasio Więcek
II miejsce: Dariusz Kluska i Alan Gąsiorek
III miejsce: Lucynka Solska

Wyróżnienie: Sofiia Bendes

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami dla dziadków. W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbywała się od 19, 24 i 26 stycznia, ponieważ każda grupa obchodziła to święto w innym dniu. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. To były naprawdę wyjątkowe dni. Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze przedszkolne mury.

Zapraszamy do fotogalerii!

200 W styczniu Samorząd Uczniowski SP nr 16 zorganizował obchody Dnia Maskotki w naszym Przedszkolu. Starsi uczniowie zapoznali swoich młodszych kolegów z wybranymi tekstami A.A. Milne "Kubusia Puchatka" oraz M. Bonda "Przygody Misia Paddingtona". Brali udział w zabawie "Stary niedźwiedź mocno śpi", przygotowali dla przedszkolaków zajęcia plastyczne (kolorowanki) oraz urządzili konkurs z nagrodami.

Galeria zdjęć! 

Pod koniec grudnia dzieci z grupy III wzięły udział w warsztatach plastycznych "Stwórz sobie królową", które były inspirowane książką A. Kaszuby-Dębskiej "Poczet królowych polskich”. Podczas warsztatowo-czytankowego spotkania, dzieci miały okazję zapoznać się z opowieściami o polskich królowych oraz z ciekawymi historiami z ich życia. Po wysłuchaniu opowieści dzieci samodzielnie zaprojektowały i wykonały stroje dla własnych królowych, używając różnych materiałów plastycznych. Wszystkie prace były kolorowe i wspaniałe.
Zapraszamy do galerii!

Przedświąteczny czas jest okazją do spotkań integrujących społeczność przedszkolną. Dlatego organizujemy w naszym przedszkolu, wydarzenia pozwalające na lepsze poznanie się uczniów z Polski i Ukrainy, ale także rodziców i bliskich im osób. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) przygotowaliśmy w każdej grupie świąteczne spotkania, podczas których rodziny polsko - ukraińskie zasiadły do wspólnego poczęstunku, a także wzięły udział w warsztatach ozdabiania baniek - poczęstunek oraz materiały plastyczne na warsztaty zostały sfinansowane z tych środków.

W czwartek 22 grudnia 2022 r. nasze przedszkolaki gościły swoich rodziców i najbliższych na „Spotkaniach Wigilijnych”.
Dzieci od kilku tygodni przygotowywały się na próbach, aby najpiękniej jak potrafią zaprezentować swoim gościom kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. 
W dniu występów, odświętnie ubrane z niecierpliwością wypatrywały swoich bliskich. 
Świąteczne dźwięki i dziecięcy śpiew wprawiły wszystkich zebranych w Bożonarodzeniowy nastrój nadchodzących Świąt. Następnie Rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnego ozdabiania baniek na choinkę. Każda grupa wybrała inną technikę: jedni naklejali na pomalowane wcześniej przez dzieci bańki kolorowe ozdoby, inni je malowali i brokatowali, a najstarsza grupa próbowała swoich sił w technice decoupage.

Na koniec spotkań wigilijnych wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: gr. 1,gr. 2,gr .3

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy ZSP nr 6,

życzę, aby magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniosła Nam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Naszą Społeczność pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

 

 Bogdan Dobrucki - Dyrektor ZSP nr 6

W środę  14 grudnia, nasze najstarsze przedszkolaki z grup: 2 i 3 miały możliwość uczestniczenia w warsztatach fizycznych, prowadzonych przez studentów z Sekcji Pokazowej SKNF BOZON z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. 
Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się wiele na temat powietrza i jego składu oraz właściwości fizycznych.
Gwoździem tego spotkania był… AZOT - ale ciekły! Substancja bardzo zimna czasem wybuchowa i dająca wielka radość osobie w każdym wieku! Przedszkolaki zobaczyły: jak w magiczny sposób nadmuchać balon; a także były świadkami bardzo niebezpiecznego pokazu płonących dłoni… oczywiście fizycy ostrzegli najmłodszych, że to bardzo niebezpieczne i mogą tego dokonać tylko doświadczeni fizycy. 
Ku ogromnej radości dzieci, spotkanie było iście wybuchowe…
Serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Strzelec  - tacie Jasia z kl. 1, za możliwość zorganizowania tego spotkania.

Galeria!


Zima to ulubiona pora roku każdego dziecka. Gdy tylko za  oknem robi się biało, każdy przedszkolak marzy, aby poszaleć w śniegu. 
Postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci, gdyż pierwszy raz od kilku lat cały Krakow był pięknie otulony śniegową pierzyną i udaliśmy się na zimowy spacer. Oczywiście dzień wcześniej ustaliliśmy z rodzicami, aby każde dziecko miało odpowiednie ubranie na śniegowe szaleństwa.

Tuż przed obiadem dopilnowaliśmy, aby wszystkie dzieci założyły kombinezony, ocieplacze, czapki oraz rękawiczki i udaliśmy się na Planty.
Dawno nie słyszałam tylu okrzyków radości, gdy dzieci mogły pobiegać i porzucać się śnieżkami.

Po intensywnym spacerze wróciliśmy z rumieńcami na policzkach i z apetytem zjedliśmy obiad.

Zobaczcie pełnię szczęścia w galerii!

 W piątek 9 grudnia przedszkolaki z gr. 3 udały się do Sądu Apelacyjnego mieszczącego się na ul. Przy Rondzie. Dzieci podczas zajęć, miały dowiedzieć się na czym polega działalność sądu oraz jak wyglądają rozprawy.

W sądzie przywitał nas Sędzia Sądu Rejonowego Paweł Cyran, który oprowadził nas po budynku sądu i zaprosił nas do sali sądowej, gdzie czekała na nas pierwsza niespodzianka - pies policyjny Klif wraz ze swoim opiekunem, którzy pokazali nam na czym polega tresura psów policyjnych do zadań specjalnych. 
Następnie Sędzia opowiedział nam czym jest sąd, kto powołuje sędziów na ich stanowiska, a także jak rozróżnić poszczególne togi i kto w nich zasiada w sądzie. 
Następnie zostaliśmy zaproszeni na rozprawę, w której oskarżonym został Miś Recydywista, który dopuścił się ponownie kradzieży- tym razem łupem były batoniki Grześki.

Sędzia Paweł ubrał się w swoją togę z dostojnym łańcuchem i wskazał oskarżyciela, Prokurator - P. Dominikę oraz obrońców: adwokatem został - Olaf, a radcą prawnym Zosia,  natomiast świadkiem - Darek. I tak rozpoczęła się rozprawa, na której Miś dostał prawomocny wyrok za popełniony czyn. Ku uciesze dzieci,  po ogłoszeniu wyroku, po Misia przyszedł Policjant ubrany w swój mundur i założył mu kajdanki. Następnie wszyscy udaliśmy się za policjantem, aby doprowadzić Misia do celi. 
Na koniec spotkania dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym, co zapamiętały z dzisiejszego spotkania- poradziły sobie rewelacyjnie i za każda prawidłową odpowiedź dostawały cukierka. 
Na zakończenie spotkania na dzieci czekała kolejna niespodzianka- dzieci odwiedziła Sądowa Mikołajka, która podarowała dzieciom świąteczne kolorowanki i cukierki. 

Serdecznie dziękujemy mamie Olafa Limanówki - P. Dominice oraz Sędziemu Sądu Rejonowego Pawłowi Cyranowi za zorganizowanie tego pouczającego i za razem pełnego poczucia humoru spotkania z Przedszkolakami.

Fotorelacja!

 6 grudnia całe przedszkole przeniosło się w ,,magiczny świat Świętego Mikołaja ”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak mali pomocnicy Mikołaja - dzieci ubrane były na czerwono i w świąteczne akcenty. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość oraz niecierpliwość w oczekiwaniu  na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja!  Wreszcie przyjechał… PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka i śmiechu „ HO,HO,HO” z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja. Każde dziecko złożyło obietnicę, że przez kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Po złożonej przysiędze Święty Mikołaj obdarzył wszystkich prezentami, a dzieci z każdej grupy podziękowały piosenkami za piękne prezenty.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!   

Dziękujemy Radzie  Rodziców w poszczególnych grupach za wkład w mikołajkową niespodziankę dla dzieci.

Fotogaleria:gr. 1,gr. 2,gr. 3.

 Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spotkanie ze Św.Mikołajem 6 grudnia 2022r. Nasz długo wyczekiwany Gość potwierdził swoją obecność w przedszkolu tuż po obiedzie, czyli o 12:15.

Prosimy Rodziców o odświętne ubranie dzieci na tą okazje, ponieważ będą robione pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.  

 A tak świętowaliśmy 6 urodziny Diany (fotorelacja) i Mateusza (fotorelacja) w gr. 3.

 23 listopada 2022 r. odwiedził nasze przedszkolaki nietypowy teatrzyk. W rolę aktorów wcielili się Strażnicy ze  Straży Miejskiej w Krakowie, którzy zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt. „Kraina Zakręconego Czasu”.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o: zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię; a także, że należy być ostrożnym w kontaktach z obcymi ludźmi oraz o tym, jak należy się zachować, gdy atakuje nas pies.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu: śpiewały piosenki z aktorami, uczyły się wierszyków i rymowanek o bezpieczeństwie oraz brały udział w zabawach ruchowych organizowanych przez naszych Gości. 
Było dużo śmiechu, a radość była widoczna na twarzach przedszkolaków. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, że Straż Miejska jest tak umuzykalniona i aktorsko uzdolniona :)

Fotorelacja!

Dnia 16.11.2022 dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 17 w Krakowie wybrały się na wycieczkę do Filharmonii Krakowskiej celem poznania tego ciekawego miejsca.

Spotkanie rozpoczęło się w holu Filharmonii, gdzie powitała nas bardzo sympatyczna Pani Przewodnik od której dzieci uzyskały informacje na temat historii tego miejsca oraz  patrona Filharmonii Karola Szymanowskiego.

W dalszej części dzieci zostały zaproszone na salę koncertową, gdzie wzięły udział w warsztatach muzycznych, podczas których poszerzyły swoje wiadomości na temat instrumentów. Tworzyły muzykę za pomocą swojego ciała, a także wcieliły się w role orkiestry i zagrały swój własny koncert na instrumentach perkusyjnych.

Ostatnim punktem zwiedzania Filharmonii było obcowanie z żywą muzyką klasyczną podczas słuchania w loży fragmentu próby orkiestry. Dzieci z wielką uwagą i skupieniem obserwowały poczynania dyrygenta i muzyków podczas grania.

Na zakończenie spotkania dzieci rozwiązały quiz dotyczący audycji muzycznej w Filharmonii odpowiadając bezbłędnie na pytania, a także otrzymały pamiątkowe bilety oraz zaproszenie na cykliczne koncerty organizowane specjalnie dla najmłodszych.

Fotorelacja!

A tak w środę świętowaliśmy urodziny Olafa…

 Przed ostatni tydzień dzieci z gr. 3 poszerzały swoje wiadomości na temat Polski. Uczyły się piosenek patriotycznych, poznawały mapę Polski, jej symbole narodowe, a także wykonywały prace plastyczne.
Dzięki współpracy z uczniami klasy 6 Szkoły Podstawowej Nr 16 i ich wychowawczynią P. Joanną Lewińską 10 listopada starszaki wzięły udział w Projekcie „Biało- czerwona dla Przedszkolaka” organizowanym przez Ośrodek Edukacji Obywatelskiej z Centrum Młodzieży im. Dr. H. Jordana w Krakowie
Podczas zajęć przygotowanych przez uczennice dzieci rozwiązywały zagadki na temat Święta Niepodległości, układały w dwóch drużynach Godła Polski na czas, ułożyły żywą flagę za pomocą kartek białych i czerwonych, a także wysłuchały pięknych piosenek patriotycznych zaprezentowanych przez starsze koleżanki, które nagrodziły gromkimi brawami świadczącymi, że występ bardzo się dzieciom podobał. 
Na koniec dzieci otrzymały od uczennic flagi Polski. 
Fotorelacja
Serdecznie dziękujemy: Biance, Karolinie, Alicji, Aleksandrze oraz Sylwii za pięknie przygotowane i przeprowadzone zajęcia, a także  Pani Joannie Lewińskiej za współpracę z Przedszkolem.

 

Pierwsza wizyta w bibliotece to zawsze ważna sprawa. Szczególnie dla młodych czytelników, którzy wkraczają w magiczny świat książki. I taka właśnie chwila nastąpiła dzisiaj w życiu przedszkolaków z gr. 3. Pomimo niesprzyjającej pogody odwiedziliśmy Filie Nr 2 Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ul. Krakowskiej 29.

Dzieci zapoznały się z działaniem biblioteki (jak się do niej zapisać, ile książek można wypożyczyć, co jest potrzebne, żeby wypożyczyć książki itd.). Miały okazje zwiedzić wszystkie działy biblioteki oraz czytelnie. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym lekcje biblioteczne są bardzo ważne. Pozwalają im oswajać się z przestrzenią biblioteki, jej zbiorami poprzez zabawę, a przede wszystkim uczą szacunku do książek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
 

 W przeddniu Święta Niepodległości dziękujemy Miejskiej Centrum Doskonalenia Nauczycieli za książeczki, które mogliśmy rozdać dzieciom na zajęciach dotyczących tematyki Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Flagi biało -czerwone wykonane przez dzieci z grupy 1 i 2 galeria zdjęć!

 W poniedziałek 7 listopada dzieci z gr. 1 celebrowały Dzień Postaci z Bajek. Podczas zajęć rozmawiały na temat znanych im bohaterów bajek oraz wykonały prace plastyczną z motywem Pszczółki Mai. 
Fotorelacja!

W środę 2 listopada z okazji Dnia Dyni maluszki z gr. 1 poszerzały swoje wiadomości na temat dyń. Podczas zajęć dzieci wypowiadały się na temat potraw z dyni. Na koniec zajęć wykonały prace plastyczną. Zobaczcie jak maluszki pracowały na zajęciach!

 Z okazji Dnia Wszystkich Świętych przedszkolaki wybrały się na spacer pod Krzyż Katyński znajdujący się przy Zamku Królewskim na Wawelu. W czasie spaceru rozmawialiśmy o tym jak wyglądają przygotowania do obchodów tego dnia. Na miejscu zapaliliśmy znicze, a dzieci chętnie opowiadały czyje groby odwiedzą w najbliższych dniach.

Fotorelacja: gr. 3gr. 2gr. 1.

 

 

 27 października dzieci z gr. 2 wykonały „Jesienne stworki” z wykorzystaniem jesiennych liści. 
Fotorelacja!

 Co to jest programowanie? Jak programować robota Photon? Na te i inne pytania starszaki szukały odpowiedzi na dzisiejszych zajęciach z języka angielskiego z Panią Joanną Dziamarską. Pani Asia przyniosła na zajecia robota Photon. Dzieci nadały mu imię i wspólnymi siłami wymyślały proste programy umożliwiające robotowi poruszanie się po macie i wyrażenie różnorodnych emocji za pomocą dźwięków i kolorów. Dzieci z zapałem poznawały tajniki sterowania Photon. Było głośno i wesoło. 

Photon jest pierwszym polskim interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat programowania i nowych technologii.

Fotorelacja!

 

Zabawy Kreatywne-dzieci z grupy 1 tworzą jesienne stworki - zobaczcie!

 20 października w czwartek Przedszkolaki obejrzały piękny i mądry teatrzyk o tolerancji i akceptacji. Miluś i Jacuś pokazali Nam że nie można na podstawie wyglądu oceniać osoby, której nie znamy. Nie ważne czy ktoś ma zielone włosy czy szare ubranie, ważne jakim jest przyjacielem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Jeżyk - praca plastyczno-sensoryczna z użyciem bibuły ..Idzie,idzie jeż, ten kłujacy zwierz...Jeżu, Jeżu nasz..skąd igiełki masz..igiełki zrobione przez dzieci z grupy 1. 
Obejrzyjcie jak pracują maluszki-kliknij!

 Dnia 13 października 2022 r. Sześciolatki z gr. 3 wybrały się do Teatru Współczesnego. Radość dzieci była ogromna, zwłaszcza że było to nasze pierwsze wspólne wyjście do teatru. Przedszkolaki z  zaciekawieniem oglądały spektakl „Kot w butach”.
Bajka o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces, prezentowana była przez aktorów Teatru Współczesnego w pomysłowej i zabawnej formie. Dynamiczne i bardzo dowcipne przedstawienie zawładnęło sercami naszych małych widzów, także dzięki niesamowitym efektom specjalnym. Starannie przygotowane sceny połączone z projekcjami ruchomego obrazu, wzbudziły duże zainteresowanie i skupiły uwagę dzieci. Po powrocie do przedszkolaka chętnie dzieliły się wrażeniami z pobytu w teatrze. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjścia do teatru.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Jesień kolorowa - Liście witrażowe - dzieci z gr. 1 przy pomocy plasteliny stworzyły przepiękne, jesienne witraże. 
Zapraszamy do galerii!

 20 października 2022r. ( tj. czwartek) będziemy gościć w naszym przedszkolu Teatr Kameleon z Krakowa. Aktorzy przedstawią nam historię dwóch Skrzatów: Milusia i Miłasi, którzy zabiorą nas do swojej bajkowej przygody pt. „ Dwa Skrzaty - dwa światy”. Spektakl ten dotyczy bardzo ważnej kwestii- TOLERANCJI.
Koszt spektaklu - 10 zł. - prosimy o wpłaty u wychowawców poszczególnych grup.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków!

W czwartek 13 października 2022r. grupa 3 (starszaki) weźmie udział w spektaklu pt. „Kot w butach”, na który wybiorą się do Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie zaplanowano na godzinę 9:00. Koszt biletów - 20 zł.

Prosimy Rodziców o przyprowadzenie dzieci w tym dniu na godzinę 8:00 rano, aby zdążyły zjeść śniadanie.

Przypominamy również, że w teatrze obowiązują stroje wizytowe. 

 7 października obchodzimy Światowy uśmiechu..uśmiechnięte dzieci z grupy 1 wykonały uśmiechnięte buzie.

Fotorelacja!

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu dziewczynki z grupy 3 przygotowały dla chłopców upominki, własnoręcznie namalowane laurki. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii- gr. 3 kliknij, gr. 1 kliknij

 W czwartek 5 października przedszkolaki z grupy 1 i 2 poszły na jesienny spacer. Widzieliśmy Zamek Królewski na Wawelu, w którym dawno temu mieszkali królowie. W drodze powrotnej zbieraliśmy kasztany i liście, które spadały z drzew na nasze głowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Serdecznie witamy Rodziców i dzieci po przerwie wakacyjnej!
Informujemy, że działalność wznawiamy z dniem 01 września 2022 r. - tj. czwartek

Przedszkole czynne jest w godz. 6.30 – 17.30. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8:30 (śniadanie). Od września wejście na teren przedszkola wyłącznie przez główny hol Zespołu Szkolno Przedszkolnego Nr 6 - wejście od ul. Sebastiana zostaje zamknięte.

Jeżeli dziecko będzie odbierane z przedszkola przez inną osobę, a nie Rodziców/opiekunów prawnych, to uprzejmie prosimy o pobranie i wypełnienie druku upoważnienia do odbioru dzieci na rok szkolny 2022/2023.  - kliknij i pobierz - upoważnienie. Bez takiego upoważnienia dziecko nie zostanie wydane do domu osobie postronnej.

Przekazujemy spis podstawowej wyprawki dla dzieci, którą skompletowaną w całości i podpisaną prosimy składać u nauczycielek poszczególnych grup, obowiązkowo w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola:
1) obuwie zamienne (szatnia) - wszystkie dzieci
2) worek z zapasowymi rzeczami do przebrania (obowiązuje wszystkie dzieci): majteczki, rajstopy, podkoszulek (szatnia)- wszystkie dzieci
3) kocyk i poduszka – dzieci 3, 4 i 5 letnie

O szczegółowych wymaganiach dotyczących pobytu dziecka w przedszkolu, będziecie Państwo poinformowani na zebraniach grupowych zaplanowanych na kolejny tydzień.

Do zobaczenia w już w czwartek!

 

27 czerwca 2022 r. starszaki celebrowały 7 urodziny Hani. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Rodziców na występy naszych przedszkolaków z okazji "Dnia Mamy i Taty".

Dzieci zaprezentują swoje umiejętności w dniu 14 czerwca 2022r. (tj. wtorek):

* Grupa 1 - o godz. 15:00

* Grupa 2 - o godz. 15:30

* Grupa 3 - o godz. 16:00

 

Serdecznie Was zapraszają:

Przedszkolaki z Przedszkola Samorzadowego nr 17

wraz z wychowawcami.

 

6 czerwca gr. 3 świętowała urodziny Vitaliny. Zapraszamy do obejrzenia filmu!1 czerwca była dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Od samego rana dzieci miały wyborne humory, więc tuż po śniadaniu zaczęliśmy tańce i pląsy do dziecięcych hitów. Pani od rana niecierpliwie spoglądała przez okno, bo na niebie zaczęły się zbierać ciemne chmury, zwiastujące nadejście deszczu. A to, groziło niepowodzeniem niespodzianki. Na szczęście przed obiadem, przez ciemne chmury zaczęło nieśmiało wyglądać słoneczko. Pani poprosiła wszystkie dzieci o skorzystanie z toalety i założenie butów. Przedszkolaki były przekonane, że wychodzą na spacer. Jakież było zdziwienie dzieci, kiedy weszliśmy do cukierni i przedszkolaki zostały poproszone, żeby zamówiły sobie lody w ulubionym smaku. Zimny deser w upalny dzień sprawił dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Zobaczcie sami!

27 maja 2022r. w grupie starszaków zostały przeprowadzone warsztaty edukacji ekologicznej "Wiewiórka Gosia radzi. Jestem eko w Krakowie" organizowane przez Wydział Kształtowania Środowiska w Krakowie. Na początku przedszkolaki zapoznały się z Paniami, które przedstawiły się i opowiedziały co będzie tematem warsztatów Przedstawiły również dzieciom gościa specjalnego - wiewiórkę Gosię. Dzieci przypomniały sobie sposoby na oszczędzanie wody. Wspólnie z paniami prowadzącymi warsztaty zastanawiały się jak możemy wykorzystywać deszczówkę. Sowy uczestniczyły również w zabawach z chustą animacyjną. Swoją wiedzę miały okazję sprawdzić w zabawie "Prawda-fałsz". Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały pełno upominków: książki z zadaniami, broszurki z ciekawostkami, naklejki oraz breloczki z wiewiórką Gosią. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dla TEJ, od której wszystko się w życiu zaczyna.
Dla TEJ, która zawsze przy nas czuwa.
Dla TEJ, która jak nikt inny o nas walczy.
Dla TEJ, której nikt nie może zastąpić.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WSZYSTKICH MAM ❣
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

16 maja swoje urodziny obchodziła Vanessa. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego pięknego dnia!

28 kwietnia 2022r. starszaki otrzymały długo wyczekiwane listy od kolegów z Włoch i z Grecji. Ile było radości, kiedy każde dziecko dostało kartkę wielkanocną z życzeniami i z podpisem kolegi z innego kraju. Dzieciaki otrzymały również słodkie niespodzianki...malutkie wielkanocne jajeczka. Fotorelacja - kliknij!

21 kwietnia 2022r. grupa 3 świętowała 7 urodziny Mai. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”
wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom 

życzy Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6.


Fot. Pixabay

 

WYNIKI KONKURSU "WIELKANOCNA PALMA" !!!

Kolejny konkurs za nami... 
Dziękujemy uczestnikom za przepiękne prace - PALMY.
Jury nagrodziło następujące osoby:
I miejsce - Leon Zbroński
II miejsce - Zofia Duda
III miejsce - Valeria Otradnova
IV miejsce (wyróżnienie) - Eryk Demchenko
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Zapraszamy WSZYSTKICH po odbiór nagród. 

 7 kwietnia 2022r. starszaki udały się do Kina Kijów w Krakowie na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”, w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN-ART. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody wesołego chłopca – Michasia, który zabrał widzów w podróż po swoim zaczarowanym świecie.To była pouczająca bajka. Przedszkolaki dowiedziały się, że w życiu pomaga wiara w siebie, a kierując się dobrym sercem można przezwyciężyć nawet największe przeszkody.Nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia i kostiumy, które oddziaływały na wyobraźnię młodych odbiorców sztuki, spowodowały, że widzowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli spektakl.

Zapraszamy do galerii zdjęć -kliknij!

Dzieci z grupy “O” i pierwszoklasiści z naszej szkoły biorą udział w międzynarodowej wymianie kartek świątecznych w ramach projektu eTwinning “Let’s celebrate Easter!”. Dzieci pod kierunkiem p. Danuty Sitnik i p. Aliny Pacury ręcznie wykonały karteczki  z życzeniami w języku angielskim, które zostały następnie wysłane do naszych partnerów do Teramo we Włoszech i do Tripoli w Grecji. Z niecierpliwością czekamy na karteczki z życzeniami od rówieśników z wyżej wymienionych krajów.  Koordynatorem projektu jest p. Joanna Dziamarska.

Zapraszamy do galerii zdjęć! - kliknij

A tak w czwartek świętowaliśmy z Yefimem jego 7 urodziny!

 

Szanowni Rodzice!

Przypominamy, że termin rekrutacji dzieci na kolejny rok szkolny do przedszkola oraz uczniów do klasy 1 upływa 31 marca 2022r. (tj. czwartek).
Przypominamy, że wnioski składamy w sekretariacie szkoły w godzinach 8-15.

 8 marca grupa 3 świętowała z Kostusiem jego 7 urodziny. Zapraszamy do obejrzenia relacji!

        W związku z sytuacją pandemiczną i brakiem kadry przygotowującej posiłki w naszej kuchni dla przedszkola, jesteśmy zmuszeni skorzystać z usługi firmy cateringowej na najbliższy tydzień (28.02 - 04.03.2022r.).

Firma "Eco Value" Rafał Pacuła, z siedzibą przy ul. Wieniawskiego 66/1 w Krakowie, będzie dostarczać posiłki do przedszkola przez ten czas. Jadłospis na poszczególne dni, będzie dostępny w poniedziałek na stronie przedszkola.

W dniu dzisiejszym swoje 6 urodziny celebrowała Wandzia z gr. 3. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

   W dniu 21.02.2022r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.
 
   Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, Harry Potter, policjant, kowboj...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.
   Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W krótkiej przerwie dzieci miały możliwość złapania oddechu przy słodkim eklerku i soczku.
   Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok! A Was zapraszamy do galerii zdjęć!

A dziś celebrowaliśmy urodziny Sofii. Zobaczcie relacje…


Dziś są miłe Walentynki,
święto chłopczyka i dziewczynki.
Wszyscy sobie sympatię okazują,
ciepłymi słowami się obdarowują.
W tym pięknym dniu wszystkie przedszkolaki przesyłają duuużo miłości.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Kto trzewiczków nie żałuje, niech na bal już się szykuje!

Bal odbędzie się 21 lutego 2022r. tj. poniedziałek

WSTĘP NA BAL W STROJU KARNAWAŁOWYM!

Przebranie dzieci według inwencji twórczej Rodziców i dzieci.

KAŻDY NA BAL NIECH PRZYBYWA DNIA TEGO,

DO PRZEDSZKOLA NASZEGO, GDYŻ 

ZABAWĘ WAM SZYKUJEMY

PEŁNĄ WESOŁEJ BAJKOWEJ MUZYKI!

W związku z kwarantanną zapraszamy na zajęcia zdalne przygotowane na dzień dzisiejszy. Prosimy Rodziców o pomoc w ich realizacji.

Zajęcia zdalne gr. 2, 28.01.2022r.

Zajęcia zdalne gr. 3, 28.01.2022r.

Przypominamy, że kwarantanna dzieci z gr.2 obowiązuje do wtorku 01.02.2022r. włącznie, a gr. 3 do poniedziałku 31.01.2022r.

 

 

 Drogie Babcie i Kochani Dziadkowie, serdecznie zapraszamy Was do obejrzenia życzeń od naszych przedszkolaków.

Grupa 1

Grupa 2

 

Grupa 3

 

We wtorek 18 stycznia celebrowaliśmy urodziny Ksenii z gr.3. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

A tak w dniu dzisiejszym celebrowaliśmy 7 urodziny Aleksandry z gr. 3

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
składamy Wszystkim serdeczne życzenia
wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, 
towarzyszą Wam przez cały Nowy Rok!

 

                                Życzenia składają:

                                          Dzieci z gr. 3 z panią Aliną :)

 

 

 

Zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia,
radosnego kolędowania
w rodzinnym gronie
oraz pomyślności
w Nowym 2022 Roku

życzą:
grupa I "KRASNOLUDKI",
pani Beatka i pani Lidzia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - kliknij!

 

 

 

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
pełnych blasku, ciepła, uśmiechu
i magicznej atmosfery,
spędzonych w gronie bliskich osób,
a także dużo pozytywnej energii na nadchodzący Nowy Rok 2022.

Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły, Przedszkolakom, Uczniom, Rodzicom i ich Najbliższym
najpiękniejsze życzenia świąteczne składa
Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6

 

W poniedziałek 20 grudnia, nasze najstarsze przedszkolaki z grup: 2 i 3 miały możliwość uczestniczenia w warsztatach fizycznych, prowadzonych przez studentów z Sekcji Pokazowej SKNF BOZON z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. 
Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się wiele na temat powietrza i jego składu oraz właściwości fizycznych.
Gwoździem tego spotkania był… AZOT - ale ciekły! Substancja bardzo zimna czasem wybuchowa i dająca wielka radość osobie w każdym wieku! Przedszkolaki zobaczyły: jak wbić bananem gwoździa; jak w magiczny sposób nadmuchać balon; a także były świadkami bardzo niebezpiecznego pokazu płonących dłoni… oczywiście fizycy ostrzegli najmłodszych, że to bardzo niebezpieczne i mogą tego dokonać tylko doświadczeni fizycy. 
Ku ogromnej radości dzieci, spotkanie było iście wybuchowe…
Serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Strzelec - tacie Jasia z gr. 3, za możliwość zorganizowania tego spotkania.

 

 

 

Przypominamy, że w dniu jutrzejszym mija termin zgłaszania prac plastycznych w ramach konkursu przedszkolnego "Choinka". Prace należy przynosić do sali grupy pierwszej.

 

Klasa I bierze aktywny udział w międzynarodowym projekcie “In the country of numbers”. W listopadzie uczniowie naszej szkoły wspólnie z kolegami z Ukrainy, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii i Turcji omawiali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Stworzyliśmy również wirtualną książeczkę, w której narysowane przez nas cyferki 0-10, dzięki użyciu aplikacji Chatter Pix, przemówiły w językach wszystkich uczestników projektu! Liczyliśmy również od 0 do 10 w języku angielskim.

Chcielibyśmy się z Wami podzielić rezultatami naszej ciężkiej pracy! Enjoy!

Omawiamy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu
Wesołe cyferki
Liczymy od 0 do 10

Joanna Dziamarska

 

Wizyta świętego Mikołaja, to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci chwil w całym roku. Przygotowują się do tego bardzo starannie.  Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów oraz starały się być grzeczne, aby Mikołaj nie zapomniał o prezencie dla nich.

We wtorek 7 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie ze swoją pomocnicą , cudowna Miłasią. Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej placówki. Wszystkie przedszkolaki  bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego. Dziękujemy Mikołaju!

Zapraszamy do galerii!

W poniedziałek 6 grudnia zaprosiliśmy przedszkolaków do świata teatru kameralnego, teatru lalki, który przeniósł dzieci w całkiem niezwykłe krainę okraszone magią, światłem, dźwiękiem i... dymem.

”Baśń o chłopcu, który strach pokonał” - to opowieść o nadwornym pastuszku, który w obawie przed zmianami nigdy nie opuścił miejsc, które zna od zawsze. Pewnego dnia musi się to zmienić. Na skutek niefortunnych wydarzeń wiedźma Bielmo rzuca czar na Słoneczne Królestwo i zamienia je w kamienną pustynię. Spośród ludzi przemienionych w kamienie ocaleje tylko Julianek. Miłość, tęsknota i niegodzenie się z sytuacją zmuszają go do udania się do wiedźmy, by zdobyć antidotum. To niebezpieczna wyprawa, ale pełna przygód, napięcia, smutku i radości.

Historia opowiedziana w formie teatru lalki. Trzymająca w napięciu, intrygująca, z częstymi zwrotami akcji.

Scenariusz i reżyseria Piotr Ślęzak - aktor, performer, człowiek orkiestra, realizator działań profilaktycznych i dramowych - Alpmim Interwencja Artystyczna.

Celem głównym tego spektaklu było wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego oraz rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci.

Przedszkolaki były oczarowane i zainteresowaniem uczestniczyły w tej niezwykłej przygodzie, zobaczcie sami - zdjęcia!

We wtorek 7 grudnia odwiedzi nasze przedszkole długo wyczekiwany gość …Św. Mikołaj. 
W tym dniu odbędzie się również teatrzyk dla dzieci „Bajka zimowa” oraz Mikołaj odwiedzi każdą grupę osobno i wręczy dzieciom prezenty.

W poniedziałek 6 grudnia odwiedzi nasze przedszkole Teatr Lalek Alpmim i zaprezentuje dzieciom „Baśń o chłopcu, który strach pokonał”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki!

PRZEDSZKOLAK TO JA!

Dnia  listopada 2021 roku - dzieci z grupy I - oficjalnie zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Po części artystycznej, nastąpiła ceremonia pasowania, a na pamiątkę przedszkolaki otrzymały dyplomy. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale dzieci trzymały się dzielnie. 
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia-zdjęcia!

 

W piątek 19 listopada nasze przedszkolaki wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Magicznego Domku w Głogoczowie, zlokalizowanego w przepięknej okolicy i kryjącego mnóstwo tajemnic. Tematem przewodnim tego wyjazdu, były Andrzejki i Katarzynki.

Na miejscu przywitała nas energiczna pani Kasia, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy: malowania drewnianych łyżek oraz zabawy na placu zabaw o zabawnej nazwie „Frajdo”. Cała wycieczka  przeplatana była wróżbami i historiami Andrzejkowymi.

Środek magicznego domku okazał się bajeczny! Dzieci weszły do środka przez malutkie drzwiczki…niczym dla krasnoludków. A tuż za nimi znalazły tajemniczy świat Leokadii.

Przedszkolaki mogły pobawić się lalkami, którymi bawili się ich dziadkowie i pradziadkowie, mogli również przebrać się w różne stroje postaci bajkowych. Na koniec czekała ich atrakcja w postaci toru przeszkód w ogrodzie pełnym magii!

Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ciepłych wspomnień z tej wyjątkowej wycieczki. Zapraszamy do galerii!

We wtorek, 27 października grupa 2 wzięła udział w warsztatach muzealnych w Muzeum Książąt Czartoryskich. Przedszkolaki oglądały zbiory muzealne oraz wykonywały zadania zawarte na kartach pracy. Największe wrażenie zrobił na wszystkich ciemny pokój z dziełem Leonarda Da Vinci "Dama z gronostajem". W galerii mogą Państwo obejrzeć zdjęcia z wycieczki.

W piątek , 23 października grupa 2 wybrała się na wycieczkę do oddziału Muzeum Krakowa na warsztaty muzealne pod tytułem Pogromcy legend, czyli różnica między bujdą a historią. Weryfikacja elementów historycznych w krakowskich legendach.  Na zajęciach dzieci poznają trzy krakowskie legendy: o księciu Kraku, o hejnale granym z wieży kościoła Mariackiego i o dwóch braciach. Spotkają się ze smokiem wawelskim, odwiedzą osadę przed najazdem tatarskim i usłyszą pierwszą krakowską opowieść kryminalną. Niczym detektywi postarają się odszukać we wszystkich opowieściach „ziarnka prawdy”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Choć jesień nie wszystkim kojarzy się dobrze, to jednak jest to jedna z najpiękniejszych pór roku. Na drzewach pojawiają się kolorowe liście, a słońce ogrzewa krótkie popołudnia.
Przedszkolaki z gr. 1 postanowiły wybrać się do pobliskiego parku i sprawdzić czy jesień już na dobre zagościła między nami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy ... było pięknie! 

25 października 2021r. nasze przedszkolaki udały się z wizytą do siedziby Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 w Krakowie przy ul. Westerplatte. Celem wycieczki było spotkanie ze strażakami, poznanie ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy. W trakcie spotkania dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych, dowiedziały się, na czym polega praca strażaka oraz oglądały różnego rodzaju wozy strażackie. Dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego, uruchomić syrenę oraz wybrane dzieci miały możliwość uruchomienia węża strażackiego używanego podczas gaszenia pożarów. Na koniec przedszkolaki w podziękowaniu za poświęcony czas wręczyły własnoręcznie przygotowane podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 25 października 2021r. o godzinie 9.30 dzieci z grup I,II i III wybierają się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej na ul. Westerplatte 19. Prosimy Rodziców o punktualne przyprowadzenie dzieci w tym dniu, na śniadanie o godzinie 8.30.

We wtorek 19 października starszaki uczestniczyły po raz pierwszy w zajęciach z robotyki. Zajęcia edukacyjne z robotyki prowadzone są przez instruktorów szkoły programowania "Super Bystrzak". Robotyka to nowatorska metoda przekazywania wiedzy. To przede wszystkim aktywność, kreatywność, logiczne myślenie, działanie i zaangażowanie. Podczas zajęć dzieci miały możliwość konstruowania z klocków Lego śpiewających ptaszków, które drgały na gałęzi i kręciły się. Przedszkolaki poznały zasady i etapy programowania oraz budowania robotów z klocków wg instrukcji. Klocki Lego rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale kształtują umiejętność kreatywnego myślenia. To także możliwość integracji i współpracy w grupie, nauka pracy w parach, ale i umiejętność budowania relacji partnerskich, rówieśniczych. Zajęcia z robotyki to doskonały czas na spędzanie czasu, na rozwijanie zainteresowań i pasji. Te wyjątkowe działania dostarczyły starszakom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń. Warto było! Przedszkolaki były zachwycone i nie chciały kończyć zabawy z klockami. Na szczęście kolejna robotyka już w następny wtorek (zajęcia będą co tydzień). Zapraszamy do galerii!

19. 10. 2021r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawym przedstawieniu w wykonaniu grupy teatralnej Kameleon. Aktorzy zaprezentowali dzieciom niezmiernie sympatyczny i pouczający spektakl pt. ,,Proszę grzecznie i bezpiecznie”. Dwoje aktorów wcieliło się w rolę krasnali Milusia i Miłasi oraz przezabawną papugę, która udawała ptaka DODO. Bohaterowie przedstawienia wykazując się dużym poczuciem humoru wspaniale skupili uwagę dzieci i w ciekawy sposób przekazali im niezwykle pouczające treści.
Przedszkolaki zapamiętały m.in., iż :
- nie należy przerywać, gdy dwie osoby rozmawia,
- trzeba być posłusznym i dotrzymywać słowa,
- nie wolno kłamać,
- nie wolno przechodzić przez ulicę w dowolnym miejscu oraz zbliżać się zbyt ufnie do obcych zwierząt itp
Ponad to dzieci miały okazję przypomnieć sobie telefoniczny nr alarmowy  112 oraz jak należy rozmawiać z ratownikiem, a także jak wygląda bezpieczna pozycja w kontakcie z obcym agresywnym psem.
Całość przedstawiona była w bardzo zabawny i przystępny dla dzieci sposób. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, a aktorzy dostali w podziękowaniu gromkie brawa.

We wtorek 12 października zaprosiliśmy nasze dzieci do wspólnej zabawy z okazji „Balu Jesiennego”. Tego dnia całe przedszkole wypełnione było kolorami złotej polskiej jesieni. Przedszkolaki tańczyły i uczestniczyły w zajęciach o tematyce jesiennej. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za trud włożony w przygotowanie przepięknych strojów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Przez cały tydzień w grupie Starszaków królowały warzywa. Głównym celem prowadzonych zajęć i zabaw było poznanie oraz przypomnienie dzieciom nazw warzyw oraz uświadomienie, że warzywa są źródłem cennych witamin, a także zachęcenie przedszkolaków do częstego ich spożywania. W poniedziałek podsumowując cały warzywny tydzień dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę rozpoznając warzywa po kształcie i zapachu. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zajęcia kulinarne, podczas których same przygotowały sobie witaminowe kanapeczki. Dzieci już wiedzą, że „aby być zdrowym jak ryba, trzeba jeść owoce i warzywa!”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na bal jesienny ,który odbędzie się we wtorek. Zachęcamy rodziców do przygotowania wraz z dziećmi strojów jesiennych.

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych każda grupa będzie bawiła się na swojej sali.

17 września przedszkolaki z grupy 2 uczestniczyły w lekcji muzealnej na terenie Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Podczas warsztatów dzieci podziwiały dzieła wybitnych polskich malarzy, a następnie same tworzyły obrazy. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była bardzo udana. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Miniony tydzień upłynął przedszkolakom na poznawaniu owoców.

Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce, określały ich kształt, wielkość i kolor. Potem przyszła pora na trudniejsze zadania - przeliczanie, tworzenie zbiorów, układanie owocowych rytmów oraz odczytywanie nazw. Dzieci dowiedziały się też o znaczeniu owoców jako źródła niezbędnych dla człowieka witamin.

Największą frajdę sprawiło dzieciom z grupy 3 zrobienie zakupów na Hali Targowej, gdzie mogły zobaczyć wszystkie owoce i warzywa na straganach, nazwać je oraz zakupić. Wybraliśmy owoce regionalne oraz egzotyczne. Po przyjściu do przedszkola dzieci próbowały je rozpoznać po smaku i zapachu. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły z tym zadaniem. Na koniec dzieci miały możliwość degustacji wszystkich owoców. Duże brawa należą się śmiałkom, którzy spróbowali żurawiny, cytryny. Zobaczcie sami ich kwaśne minki - fotorelacja!

Jesienny spacer wśród kolorowych drzew…Czemu nie? Nie straszny nam wiatr; nie straszny nam deszcz; nie szkodzi, że troszkę zimno :)
Krasnoludki z gr. 1 wybrały się na spacer, aby poszukać oznak jesieni. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...-tutaj!

15 września grupa 3 obchodziła "Światowy Dzień Kropki"..

 Serdecznie witamy nasze Przedszkolaki wraz Rodzicami po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że odpoczęliście i nabraliście energii na zabawę i zdobywanie wiedzy w nowym roku.

Szczególnie witamy tych, którzy po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że rozpoczniecie z nami wspaniałą przedszkolną przygodę.

Informacje dotyczące organizacji pracy od 1 września 2021 r.:

* Przedszkole wznawia swoją działalność od 1 września tj. środa.

* Przyprowadzanie dzieci odbywa się wyłącznie w godzinach 6:30 - 8:30 (ze względu na zmienioną organizację pracy przedszkola i oddelegowanie pracowników do innych czynności, osoby które przyjdą po wyznaczonym czasie nie będą wpuszczane na teren przedszkola). Odbiór dzieci najpóźniej do godziny 17:15.

* Wejście do przedszkola jest możliwe tylko od ul. Sebastiana. Prosimy dzwonić domofonem i poczekać na otworzenie drzwi przez pracownika przedszkola.

* W pierwszym dniu pobytu dziecka Rodzic ma obowiązek dostarczyć wypełnione Oświadczenie covid -19 - pobierz plik!. Można również takie oświadczenie wypełnić rano przy wejściu na teren przedszkola (będą przygotowane druki do wypełnienia)  Po wejściu na teren przedszkola obowiązuje nakaz noszenia maseczek - nie dotyczy dzieci poniżej 6 r.ż.

* Do przedszkola przyprowadzamy dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych tj.: temperatura, katar, kaszel, ból brzucha, ból ucha, biegunka.

* Jeśli dziecko będzie odbierać osoba, która nie jest rodzicem/opiekunem prawnym należy złożyć u wychowawcy grupy wypełnione i podpisane upoważnienie. Upoważnienie - pobierz!

* W tym roku w naszym przedszkolu będą trzy grupy. Listy przydziału do grup będą przywieszone na drzwiach wejściowych, na terenie przedszkola. "Zerówka" będzie nazywana gr. 3 i wszelkie informacje dotyczące pracy przedszkola również dotyczą dzieci 6 - letnich. Sala grupy 3 została przeniesiona na parter. 

* W pierwszym dniu pobytu dzieci powinny być zaopatrzone w obuwie zmienne oraz ubranie do przebrania (bluzka, spodnie, bielizna), umieszczone w zamkniętym woreczku i pozostawione w przydzielonej półeczce w szatni. Dzieci 3, 4 i 5 letnie przynoszą poduszkę i kocyk. Grupa 3 "zerówka" nie leżakuje.

* Terminy zebrania organizacyjnych:

 • Grupa 1 - 02.09.2021 r. - godz. 16:30
 • Grupa 2 - 02.09.2021 r. - godz. 17:30
 • Grupa 3 - 06.09.2021 r. - godz. 17:30

 

Prosimy Państwa o zapoznanie się z listem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego dotyczącym szczepień

TREŚĆ LISTU

Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Z okazji długo wyczekiwanych wakacji życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola :)

 

To już ostatnie dni, które dzieci z najstarszej grupy spędzają w naszym przedszkolu.

Aby umilić im ten czas, postanowiliśmy zrobić im małą niespodziankę.

Tuż po śniadaniu udaliśmy się na plac zabaw, na którym niektórzy nigdy jeszcze nie byli -  "Smoczy Skwer". Po mile spędzonym czasie na placyku, w drodze powrotnej wstąpiliśmy na lody do cukierni przy Placu Wolnica. Każdy ze starszaków mógł sobie wybrać swoją ulubioną gałkę lodów. Zobaczcie fotorelację z tego dnia pełnego niespodzianek....Kliknij!

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym dzieci z gr. 2 prezentują swoje umiejętności zdobyte w tym roku, podczas zajęć tanecznych prowadzonych przez instruktorkę P. Martę ze Szkoły Tańca AS.

23 czerwca 2021 r. grupa starszaków świętowała Dzień Taty oraz uroczyście pożegnała przedszkole. Zapraszamy Was do obejrzenia filmu i galerii zdjęć (kliknij).

Wszystkim dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole oraz słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłych uczniów klasy 1 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 24 czerwca 2021 r. o godzinie 17. Zebranie odbędzie się w sali nr 01 (wejście od strony szkoły).

Dnia 31 maja 2021 r. w naszym przedszkolu pojawili się niecodzienni goście – aktorzy z Teatru „Kameleon”. Teatrzyk był niespodzianką dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka.

Bohaterami przedstawienia były dwa kolorowe skrzaty: Miluś i Milasia. Miluś był bardzo grymaszącym skrzatem – nie chciał jeść owoców ani warzyw, za to słodycze, to był jego ulubiony i często spożywany smakołyk. Niestety Miluś również nie lubił sportu, swój wolny czas spędzał leżąc na kanapie, oglądając bajki w telewizji. Na szczęście skrzat Milasia wraz z dziećmi z naszego przedszkola wyjaśniły Milusiowi co i jak należy robić, aby być zdrowym. Dzięki pomocy dzieci Miluś odzyskał głos, który za złe zachowanie zabrała mu wróżka. Cieszymy się, że przedszkolaki tak świetnie znają zasady zdrowego trybu życia! Zapraszamy do galerii!

 

 Serdecznie zapraszamy na występy Przedszkolaków z okazji Dnia Mamy...

    

 

W ostatnich dniach świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki JADZI - z tej okazji wszyscy złożyli jej życzenia, zaśpiewali 100 lat oraz wykonali laurkę. Urodziny miał także Oluś. Naszemu koledze OLUSIOWI złożyliśmy życzenia, zaśpiewaliśmy 100 lat oraz przygotowaliśmy laurkę.

Dziś grupa II wykorzystała piękną słoneczną pogodę i wybrała się na wiosenny spacer wzdłuż Plant i Zamek Królewski. Zapraszamy do galerii!

Szanowni  Rodzice.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. (https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000070101.pdf) Przedszkole Samorządowe Nr 17 wznawia swoją działalność z dniem 19 kwietnia 2021 r. Godziny pracy przedszkola pozostają bez zmian (6:30 - 17:30). Działalność przedszkola prowadzona będzie w reżimie sanitarnym, obowiązującym przed lock downem.

Szanowni Państwo

Informujemy, że zawieszenie zajęć w przedszkolu zostało przedłużone do 18 kwietnia 2021r. na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 8 kwietnia 2021 roku. 

Proszę na bieżąco śledzić informacje na stronie internetowej przedszkola.

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa, siłę człowieka i siłę przyrody.

Szczere życzenia, radosnych i miłych Świąt Wielkanocnych,
smacznego Święconego oraz mokrego Dyngusa

składają:
Dyrekcja i Nauczyciele
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolu. 

Z dniem 29 marca 2021 r.  "Domowe przedszkole" będzie miejscem, w którym wychowawcy poszczególnych grup będą zamieszczać propozycje ćwiczeń i zabaw poszerzających wiadomości, a także rozwijających umiejętności dzieci zgodnie z podstawą programową oraz "Programem wychowania przedszkolnego" - Wydawnictwo: Grupa MAC S.A., autorstwa: Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo

Zapraszamy do "Domowego przedszkola" - kliknij

Szanowni Państwo.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolu.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6

W czasie zawieszenia zajęć w szkole i w przedszkolu
w dniach 29 III - 2 IV

Sekretariat szkoły
czynny jest w godzinach 08:00 – 13:00

tel. kom. 506 365 455

sprawy załatwiane są zdalnie

W piątek "Sowy" z grupy IV rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z tajnikami ludowego rękodzieła wytwarzania palm krok po kroku. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom wykonanie swojej własnej palmy. Dzieci ze starannością dobierały i komponowały poszczególne elementy, przez co każda palma stała się wyjątkowa i oryginalna. Mamy nadzieję, że palmy będą piękną ozdobą Wielkanocnego stołu. Zapraszamy do galerii!

Drodzy Rodzice 7- latków!
Przypominamy, że termin rekrutacji uczniów do klas 1 upływa 31 marca 2021 r. ⏰...

W minionym tygodniu grupa 3 poznawała między innym zagadnienia związane z życiem pszczół. Przedszkolaki podczas zajęć :

uczyły się współpracować w zespole

poznawały budowę pszczoły

dowiedziały się jakie znaczenie ma dla człowieka miód

poznały proces produkcji miodu

oglądały różne rodzaje uli

oglądały strój pszczelarza

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć w galerii.

 

 

 Wiosną cały otaczający nas świat budzi się do życia Chodź na spacer mamo, tato!

Zapraszamy Was do zabawy w detektywów... 

Szanowni Rodzice dzieci 7 letnich! 

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022...

 

W II semestrze grupa starszaków rozpoczęła swoją przygodę z robotyką.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych...

 

W ramach projektu „Pieniądze” dzieci z grupy najstarszej utrwalały swoją wiedzę podczas zabawy „W sklepie”...

 Dzień urodzin, to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego przedszkolaka. Nasi Milusińscy uwielbiają je spędzać w gronie swoich kolegów i koleżanek z grupy...

 

Grupa I poznaje tematykę egzotycznych zwierząt. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę, palmę lub stroik wielkanocny.

Prace należy składać do: 22 marca 2021r. 
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 24 marca 2021r.

!

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy 1 tworzyły konstrukcje przestrzenne w ramach poznawania projektu "Budowla". Zapraszamy do galerii.

 

W minionym tygodniu przedszkolaki z naszego przedszkola poznawały zagadnienia związane z kosmosem i planetami. Wykonaliśmy makiety układu słonecznego, poznaliśmy nazwy planet i robiliśmy  statki kosmiczne. Oglądaliśmy też gwiazdy i próbowaliśmy odtworzyć wielki wóz. Zapraszamy do galerii: grupa 1 , grupa 2 grupa 3.

 

Wszystkim - którzy włączyli się w akcję"OTWÓRZMY SERCA NA CZTERY ŁAPY" - serdecznie dziękujemy!

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy walentynki. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na czerwono. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

W tym tygodniu grupa 3 poznawała literę g. Dzieci poznawały jej zapis graficzny, próbowały wyodrębniać ją na początku i na końcu wyrazu. Dzieliły na sylaby wyrazy zawierające głoskę g. Zapraszamy do galerii.

 Bal w przedszkolu

   Karnawał to czas zabaw i balów. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki 2 lutego 2021r. podczas balu karnawałowego. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Miały również czas na słodką przekąskę i pyszny soczek. Radosny uśmiech na buziach to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Bal umożliwił dzieciom wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze. Karnawałowa zabawa przyniosła wiele radości.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zabaw karnawałowych poszczególnych grup w galerii!

Serdecznie zapraszamy dzieci z przedszkola oraz uczniów z klas 1-3 do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pod tytułem "Drzewo genealogiczne mojej rodziny". Prace w dowolnej formie należy składać u wychowawców do 19 lutego 2021r. 

Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórkach, które organizowane są przez nasze przedszkole:
- "zakręcona akcja" - zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz fundacji "BEZ TAJEMNIC"
- "otwórzmy serca na cztery łapy" - zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Krakowie (akcja trwa do 15.02.2021)
Zakrętki oraz produkty dla zwierząt przynosimy do przedszkola i przekazujemy pracownikowi placówki lub wkładamy do odpowiedniego pojemnika.
DZIĘKUJEMY!

Podczas bieżącego tygodnia przedszkolaki z grupy 3 poznawały świat baśni i bajek. Przy tym temacie nie mogło zabraknąć rozmów na temat książek. Przedszkolaki stworzyły własne karty biblioteczne oraz wypożyczały sobie nawzajem książki. zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Grupa II z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowała niespodziankę dla Nich. Wszystkie wnuczęta przesyłają całuski i uściski :)

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów z występów grupy 1. W galerii mogą Państwo oglądnąć pozostałe zdjęcia z tego wspaniałego dnia.

Chcielibyśmy zaprezentować gr. 2 w tanecznych popisach z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zobaczcie sami jak radzą sobie na parkiecie <3 

Zima to ulubiony czas dla przedszkolaków. W Krakowie od bardzo dawna nie napadało tyle śniegu, co w ostatnim czasie. Dzieciaki jak zaczarowane wpatrywały się przez okno w wirujące płatki śniegu. A radości nie było końca kiedy dowiedziały się, że idziemy pobawić się na śniegu. Zobaczcie sami...

     

Starszaki podczas zimowego spaceru.

 

W czwartek 13 stycznia nasze przedszkolaki nie mogły uwierzyć, kiedy zobaczyły co przygotowała dla nich na obiad nasza niestrudzona ekipa z kuchni. Starszaki pokusiły się o stwierdzenie, że ten obiad jest "najlepszy ever".

Zobaczcie sami :) więcej zdjęć z naszego menu w galerii- Zapraszamy!

Krem z kukurydzy z groszkiem ptysiowym
Krem z kukurydzy z groszkiem ptysiowym
Burger z pieczonymi batatami
Burger z pieczonymi batatami
Burger z pieczonymi batatami
Burger z pieczonymi batatmi

 

 

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Przedszkolaki

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
przyniosą Państwu i Waszym Rodzinom
najpiękniejsze prezenty: spokój i radość,
rodzinną bliskość nawet na odległość, miłe przeżycia

a także zdrowie i poczucie bezpieczeństwa,

zaś nadchodzący rok 2021 niech będzie pełen pozytywnych zdarzeń i pomyślności.

Wszystkiego co najlepsze, z serca życzą:
Dyrekcja i Nauczyciele
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6

 

Drodzy Rodzice przesyłamy muzyczne życzenia od grupy IV.

Starszaki od tygodni ćwiczyły pastorałki, aby móc się zaprezentować przed Wami.

Zapraszamy do wysłuchania.

 

Pastorałka "Gloria, gloria..."

 

Pastorałka "Świeć Gwiazdeczko"

 

Pastorałka "Kołysanka dla Jezuska"

 

  

Życzymy Rodzicom i przedszkolakom,
aby ten świąteczny czas był dla Wszystkich wyjątkowy.
Mimo ograniczeń jakie mamy, niech się spełnią Wasze marzenia.
W ten szczególny czas zapomnijcie o prezentach, ugiętym od potraw stole,
a doceńcie osoby, które na co dzień Was otaczają. To prawdziwy skarb!
Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia! I Szczęśliwego 2021 roku!

Wychowawcy gr. IV P. Alina i P. Ewa

                                                                                   

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć podczas których maluchy wykonywały choineczki dla swoich rodziców. Prace wykonywane były metodą origami płaskiego na bazie koła. Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć. 

W galerii dostępne są zdjęcia z zajęć podczas ,których  dzieci z grupy 3 poznawały grę "Story Cubes". Story cubes to zestaw dziewięciu kostek z różnorodnymi obrazkami na bokach. Celem zabawy jest samodzielne wymyślanie kolejnych elementów historyjki z wykorzystaniem wylosowanego obrazka. Takie konstruowanie historii przez dzieci:

 • Rozwija zdolności uświadamiania sobie własnych przeżyć i doświadczeń
 • Rozwija wyobraźnię, fantazję
 • Pobudza i rozwija myślenia twórcze
 • Doskonali umiejętności budowania poprawnych zdań
 • Wzbogaca  słownictwo

Święty Mikołaj co rok odwiedza dzieci na całym świecie. I do naszego przedszkola tez zawitał 7 grudnia, choć bardzo nietypowo...

Mamy bardzo trudny czas pandemii, dlatego nasze spotkanie z Mikołajem odbyło się online. Przedszkolaki już od samego rana czekały na jego wizytę z niecierpliwością. Każda grupa była po kolei zaproszona do sali starszaków, gdzie za pomocą komunikatora Skype łączyliśmy się z Mikołajem. Dzieciaki były bardzo podekscytowane słysząc dźwięk nawiązywanej rozmowy. Wpatrywały się z niedowierzaniem, gdy udało się nawiązać połączenie z Mikołajem, który ukazał się na wielkim ekranie tablicy interaktywnej. Mikołaj opowiedział dzieciom dlaczego nie może ich odwiedzić, że z racji podeszłego wieku musi uważać na swoje zdrowie, a także zwrócił się z ogromną prośbą aby dzieci pamiętały o dokładnym myciu rąk i dbały o swoje zdrowie, jadły warzywa i owoce. Zapytał także czy wszyscy byli grzeczni w tym roku i czy zasłużyli na prezenty? Dzieci miały również niespodziankę dla Mikołaja, każda grupa przygotowała piosenkę i z radością najgłośniej jak potrafiły zaprezentowały się przed Świętym. Mikołaj był pod wielkim wrażeniem, podrygiwał w takt melodii i przyklaskiwał. Na koniec spotkania poinformował dzieci, że prezenty w międzyczasie jego elfy zaniosły dzieciom do sali i czekają pod choinką. Zrobiliśmy jeszcze wspólne zdjęcia, żeby uwiecznić tą niezwykłą rozmowę tele-video, a Mikołaj obiecał, że za rok odwiedzi nas już osobiście. Zapraszamy do galerii!

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Krakowie serdecznie zaprasza Rodziców na zajęcia warsztatowe „Szkoła dla rodziców - czyli 101 sposobów na trudne zachowania przedszkolaka”. 
Założeniem programu jest przekonanie, że nie ma trudnych dzieci, są tylko trudne zachowania. Rodzice potrzebują konkretnych wskazówek i technik opartych na dowodach naukowych, które pozwolą w sposób bezpieczny wpływać na trudne zachowania dziecka w celu ich zmiany. Zapraszamy na cykl warsztatów psychoedukacyjnych obejmujących 12 spotkań, które będą organizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1. Ze względu na sytuację epidemiologiczną warsztaty w tym roku szkolnym będą organizowane w formie zdalnej -Google Meet. Dzięki udziałowi w warsztatach rodzice mają możliwość rozwijania kompetencji rodzicielskich, zdobycia wiedzy i umiejętności dotyczących skutecznych metod wychowawczych oraz wzmocnienia poczucia sprawstwa w roli rodzica. 
zajecia odbywać się będą w piątki o godzinie 15:30-17:30.

Zainteresowanych rodziców prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail: ppp1.nowakowska@gmail.com.pl do 2 października 2020 r.

W związku z dużą ilością telefonów od Rodziców dotyczących organizacji pracy informujemy:

* Przedszkole wznawia swoją działalność od 1 września tj. wtorek. Przyprowadzanie dzieci odbywa się wyłącznie w godzinach 6:30 - 8:30 (Ze względu na zmienioną organizację pracy przedszkola i oddelegowanie pracowników do innych czynności związanych z dezynfekcją i przeciwdziałaniem covid 19, osoby które przyjdą po wyznaczonym czasie nie będą wpuszczane na teren przedszkola). Odbiór dzieci najpóźniej do godziny 17:15.

* Wejście do przedszkola jest możliwe tylko od ul. Sebastiana. Prosimy dzwonić domofonem i poczekać na otworzenie drzwi przez pracownika przedszkola.

* W pierwszym dniu pobytu dziecka Rodzic ma obowiązek dostarczyć wypełnione Oświadczenie covid -19 - pobierz plik!

* Jeśli dziecko będzie odbierać osoba, która nie jest rodzicem/opiekunem prawnym należy złożyć u wychowawcy grupy wypełnione i podpisane upoważnienie. Upoważnienie - pobierz!

* "Zerówka" jest nazywana gr. IV i wszelkie informacje dotyczące pracy przedszkola również dotyczą dzieci 6 - letnich.

* W związku z wytycznymi GIS w sprawie przeciwdziałania covid-19 podczas leżakowania dzieci nie mogą korzystać z pościeli. Dlatego do przedszkola nie przynosimy poduszek, kocyków itp. Dzieci odpoczywają na samych leżakach, które są każdorazowo po użyciu dezynfekowane.

* Nie przynosimy również ręczników.

* W pierwszym dniu pobytu dzieci powinny być zaopatrzone w obuwie zmienne oraz ubranie do przebrania, umieszczone w zamkniętym woreczku i pozostawione w przydzielonej półeczce w szatni .

 

Informacje wstępne
Opracowane procedury opierają się na:
Wytycznych GIS, MZ i MEN dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego z dnia 30 kwietnia 2020 r.
Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z 25 sierpnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych formach wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – IV aktualizacja
Procedury zostały dostosowane do warunków Samorządowego Przedszkola nr 17 w Krakowie.

Organizacja opieki w przedszkolu...

Szanowni Rodzice/Opiekunowie 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników przedszkola warunkiem koniecznym umożliwiającym wejście na teren przedszkola jest złożenie przez Państwa w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu podpisanego oświadczenia.

Link do pobrania OŚWIADCZENIE COVID 19

Drodzy Rodzice!
Obecnie trwają przygotowania, aby z dniem 1 września, jak co roku o tej porze, powitać dzieci w progach naszego przedszkola po okresie wakacji. 

Nie będzie to z pewnością łatwy rok dla wszystkich. Dlatego też prosimy Państwa o wyrozumiałość i obdarzenie nas – pracowników przedszkola dozą zaufania. Z uwagi na stworzenie jak najbezpieczniejszych warunków dla naszych przedszkolaków w dobie panującej pandemii, ogranicza się czasowo do odwołania pobyt Rodziców/Opiekunów dzieci i osób postronnych na terenie placówki do niezbędnego minimum.

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci 3 - letnich, które od 1 września będą uczęszczać do grupy najmłodszej na zebranie organizacyjne w dniu 28.08.2020 r. (tj. piątek) o godzinie 17:00.

 

Uprzejmie prosimy Rodziców o zapoznanie się i zastosowanie do procedur obowiązujących podczas dyżuru wakacyjnego w lipcu 2020 r.

Szanowni Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego Nr 17 w Krakowie uprzejmie prosimy o pilny odbiór rzeczy dzieci z przedszkola w terminie do 29 czerwca 2020 r. Rzeczy można odebrać w każdy dzień w godzinach pracy przedszkola 6:30-17:15. Po tym terminie rzeczy będą wyrzucane, gdyż nie mamy możliwości ich magazynowania, a musimy zorganizować przestrzeń na dyżur wakacyjny.

Drodzy Rodzice,

Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 6 w Krakowie informuje, iż dniem 18 maja 2020 roku wznowiono zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których Rodzice złożyli stosowne  wnioski i oświadczenia. Początkowo utworzono jedną grupę, a od 1 czerwca funkcjonują dwie grupy. Nauczyciele zostali przydzieleni do zajęć opiekuńczo - wychowawczych w przedszkolu. W związku z wznowieniem zajęć opiekuńczych kształcenie na odległość (praca zdalna nauczycieli) z dniem 8 czerwca 2020 r. zostaje zawieszona.

 

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości.

Rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy.

Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

            Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 6 oraz wszyscy pracownicy przedszkola     

Drodzy Rodzice dzieci z grupy IV uprzejmie prosimy o odbiór "Informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej". Informację tę można odebrać na portierni w naszej szkole w godzinach pracy przedszkola 6:30 - 8:30 i 13:00 - 17:30.

Dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 6 w Krakowie informuję, że w związku z organizacją odpowiedniej opieki w Przedszkolu Samorządowym Nr 17 zgodnie z ustalonymi procedurami i z obostrzeniami sanitarnymi oraz koniecznością zaplanowania odpowiedniej ilości posiłków na kolejny dzień - zgłaszanie wniosków  przez Rodziców o zapewnienie opieki dla dziecka w przedszkolu, powinno nastąpić w dniu poprzedzającym przyprowadzenie dziecka, najpóźniej do godziny 14:00.

W przypadku niezłożenia wniosku w odpowiednim terminie, dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola w danym dniu.

Szanowni  Rodzice.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Krakowie informuje, iż otwarcie przedszkola i organizacja zajęć opiekuńczych dla dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 17 w Krakowie nastąpi w dniu 18.05.2020 r. Warunkiem koniecznym, aby dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych jest złożenie wniosku przez Rodziców drogą mailową na adres: sekretariat@sp16.com.pl do piątku 15.05.2020 r. do godz. 12:00.

W związku z nowymi wytycznymi zwracamy się również do Rodziców, którzy taki wniosek już wysłali, o pobranie nowego formularza, wypełnienie go  i  odesłanie na ten sam adres mailowy. Wszyscy Rodzice zobligowani są również do pobrania oświadczenia, wypełnienia i złożenia go w szkole przy pierwszym wejściu do budynku podczas przyprowadzania dzieci.

1. Wniosek - plik do pobrania!

2. Oświadczenie  - plik do pobrania!

Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 6 w Krakowie informuje, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 32/2019/2020 z dnia 8 maja 2020 r. czasowo zawiesza działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą Samorządowego Przedszkola nr 17 ...

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 6 w Krakowie informuje, iż w związku z trudną sytuacją, w tym przede wszystkim z brakiem sprzętu ochronnego i wieloma problemami organizacyjnymi związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci oraz pracowników przedszkola, otwarcie Samorządowego Przedszkola Nr 17 w Krakowie...

Szanowni Rodzice,
Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem nr 31/2019/2020 Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 6 w Krakowie z dnia 6 maja 2020 r., dotyczącym wprowadzenia wewnętrznych procedur bezpieczeństwa w Samorządowym Przedszkolu Nr 17 w Krakowie w warunkach pandemii COVID - 19.

Dyrekcja Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 6 w Krakowie informuje, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 30/2019/2020 zawiesza działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą Samorządowego Przedszkola nr 17 od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 8 maja 2020 r.

Szanowni  Rodzice.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Krakowie mając na uwadze komunikat Premiera RP Mateusza Morawieckiego z dnia 29 kwietnia 2020 r. w sprawie potencjalnej możliwości otwarcia przedszkoli od dnia 6 maja 2020 roku zwraca się z prośbą o informację dotyczącą ewentualnego korzystania Państwa dziecka z opieki przedszkola.

Na liście nie ma dzieci  kontynuujących naukę.

LISTA

Szanowni Państwo
 
W związku ze szczególną sytuacją  związaną z dynamicznym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że Porania Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Krakowie w trosce o bezpieczeństwo Państwa, dzieci i młodzieży oraz pracowników poradni od dnia 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
zawiesza zajęcia i odwołuje wszelkie spotkania. 

Wszystkie sprawy załatwiane są drogą telefoniczną oraz mailową od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-15:00.
Poniżej zamieszczamy numery telefonów i kontakt e-mailowy:
tel. 660 637 334   
tel. 660 637 333 (księgowość)
tel. 12 430 50 52
tel. 12 660 07 84
tel./fax: 12 660 07 91
e-mail: ppp1.krakow@interia.pl

Za utrudnienia bardzo przepraszamy. 

Z wyrazami szacunku, 
Jolanta Skóra
Dyrektor Poradni

Z pracownikami poradni można skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej – adresy e-mail dostępne na stronie poradni.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Mając na uwadze obecną sytuację zagrożenia epidemicznego i zawieszenie pracy placówek przedszkolnych i szkolnych oraz mając świadomość, ile wysiłku wymaga zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom, zwłaszcza w sytuacji przymusowej kwarantanny w domu, chcemy wesprzeć Państwa proponując gry, zabawy i zadania dla dzieci. Zapraszamy do zakładki dla Rodziców "Domowe przedszkole".

Od dnia 16 do 25 marca 2020 roku włącznie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie zostaje całkowicie zamknięty dla wychowanków, uczniów, rodziców oraz innych osób.

Od dnia 17 do 20 marca 2020 roku włącznie, dyrekcja i sekretariat pracować będą zdalnie. Kontakt z dyrektorem pod numerem służbowym 660 637 603, a z sekretariatem pod numerem służbowym komórkowym 506 365 455. Telefon stacjonarny nie będzie funkcjonował.

Szanowni Państwo.

Rekrutacja do przedszkola prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego FORMICO: krakow.formico.pl

Prosimy aby wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola składać drogą mailową (w formie skanu) na pocztę szkoły: sekretariat@sp16.com.pl
Będą one traktowane jak ich papierowy oryginał. 

Papierowe oryginały wniosków, prosimy dostarczyć po ponownym otwarciu ZSP6.

Aby ograniczyć wizyty Państwa w ośrodkach zdrowia informujemy, że jako dokument potwierdzający szczepienia będziemy uwzględniać oświadczenie lub książeczkę szczepień.

Więcej informacji można znaleźć na Portalu Edukacyjnym

Szanowni Państwo.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

W dniach 12 i 13 marca br. w przedszkolu i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie opiekuńcze dla dzieci przedszkola oraz klas I-III, którym rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki.

Od 16-25 marca br. zarówno szkoła jak i przedszkole będą zamknięte.
W związku z powyższym nie będą prowadzone ani zajęcia dydaktyczne ani opiekuńcze.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6

 

Drodzy Rodzice, nasi przyszłoroczni Pierwszoklasiści i Przedszkolaki.

W związku z rozwijającym się zagrożeniem koronawirusem odwołujemy zaplanowane na 11 i 25 marca Dni Otwarte.  Imprezę tę zorganizujemy w późniejszym terminie. Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów zapraszamy i zachęcamy do zapisu Dzieci do naszej szkoły i przedszkola, rekrutacja trwa do 31 marca. Wszelkie informacje o szkole znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej i bezpośrednio w sekretariacie.

Z wyrazami szacunku.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Krakowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

serdecznie zaprasza rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych

na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

11 marca 2020 (środa)

25 marca 2020 (środa)

w godzinach 16.30- 17.30

Rodzice będą mogli poznać ofertę Szkoły Podstawowej nr 16, obejrzeć sale edukacji wczesnoszkolnej i pracownie klas starszych. Będzie to okazja do rozmowy z nauczycielami naszej szkoły oraz poznania metod ich pracy. Dzieci będą mogły uczestniczyć w przygotowanych zajęciach.

Dnia 26.02.2020 roku grupa IV po raz kolejny uczestniczyła w lekcji muzealnej na zamku królewskim pt. " Życie codzienne na Wawelu" .

Szanowni Państwo!

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej prosimy o rozsądną profilaktykę, która pomoże uniknąć ewentualnego zachorowania na choroby wirusowe (w tym ostatnio koronawirusa).

Prosimy przede wszystkim o przypomnienie dzieciom konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania (do chusteczki lub w łokieć, przedramię), unikania dotykania oczu nosa i ust nieumytymi rękami;

Apelujemy również o nie posyłanie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;

Jeżeli Państwa dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, prosimy o bezzwłocznie powiadomienie najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej, zgłoszenie się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Informujemy, że rodzicowi dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

 

Całodobowa infolinia NFZ dotycząca koronawirusa: tel. 800 190 590.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie: ul. Makuszyńskiego 9; tel. 12 644 91 33, 12 644 93 72

Najnowsze informacje można znaleźć na stronach:
Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Ministerstwa Zdrowia
Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Dyrekcja ZSP 6 w Krakowie

21 lutego przedszkolaki gościły u siebie dzieci z klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 16. Byli absolwenci naszego przedszkola pod czujnym okiem Pani Łucji ze świetlicy oraz Pani Barbary i Teresy wystawiły przedstawienie na podstawie wiersza J. Tuwima „ Ptasie radio”.
Dzieci w skupieniu obserwowały starszych kolegów i koleżanki ubranych w barwne stroje. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Po zakończeniu przedstawienia młodych artystów panie i dzieci nagrodziły gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy uczniom z klasy II za przedstawienie i zapraszamy częściej.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, jest wielką atrakcją dla dzieci, dostarczającą im wielu niesamowitych wrażeń i radości. Tak też było w dniu 14 .02. 2020 roku w Przedszkolu Samorządowym nr 17...

12.02.2020 odbyło się kolejne spotkanie z sześciolatkami z cyklu „W świecie nauki”.

Tym razem dzieci uczestniczyły w warsztatach o „ziemniakach”. Sprawdzaliśmy, w których warzywach i owocach znajduje się skrobia. Później oglądaliśmy na tablicy multimedialnej jak wygląda roślina ziemniaka, poznawaliśmy jej budowę i kolorowaliśmy karty pracy.

Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach muzycznych na których śpiewały i tańczyły.

JS

W piątek 7.02.2020 r. dzieci z grupy II, III i IV wybrały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej 6 Batalionu Dowodzenia przy ul. Ułanów w Krakowie na „Dni Otwarte Koszar”...

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami rozpoczęliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się w naszym przedszkolu 24 stycznia 2020 r....

 Serdecznie zapraszamy ukochane Babcie i Dziadziusiów na występy wnucząt z okazji "Dnia Babci i Dziadka" 24 stycznia 2020 r. (tj. piątek):

gr. I  - godz. 15:00

gr. II  - godz. 15:30

gr. III - godz. 15:30

gr. IV  - godz. 16:00

Spotkania odbędą się w salach poszczególnych grup.

9 stycznia 2020 r.  przedszkolaki z gr. IV wybrały się do Kina Kijów, gdzie obejrzały spektakl mówiący o historii, która zmieniła świat... 

Dnia 18.XII.2019 r. dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w audycji muzycznej "Zakurzone instrumenty", której celem było integracja społeczna poprzez muzykę młodych mieszkańców Kazimierza...

W ten świąteczny czas, zgodnie z Tradycją, składamy Wam,
Szanowni Rodzice, Uczniowie i Przedszkolaki,
Nauczyciele oraz Przyjaciele
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6,
najlepsze życzenia świąteczne
- wszelkiej pomyślności i wielu wspaniałych chwil.


Oby ten wyjątkowy okres upłynął w atmosferze miłości,
radości i szczęścia,
a nadchodzący rok przyniósł same dobre dni. 

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6

 

17 grudnia 2019 r. dzieci z gr. IV wybrały się pocztę przy ul. Starowiślnej, aby wysłać wykonane własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe...

12 i 13 grudnia 2019 r. przedszkolaki z grup II, III i IV odwiedziły Szkołę Muzyczną mieszczącą się przy ul. Basztowej, aby wziąć udział w widowisku muzycznym pt. „Mikołaju, gdzie jesteś?”.

 4 grudnia przedszkolaki z gr. IV odwiedziły starszych kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej Nr 16, aby zobaczyć ostatnie poprawki przy szopce, którą pod okiem Pani Danuty Sitnik zaprojektowali i z ogromną starannością wykonali uczniowie. Przedszkolaki były zachwycone mechanizmem, który powodował, że lajkonik kręcił się w kółko. Uczniowie zaprosili przedszkolaków na wystawę Szopek Bożonarodzeniowych, gdzie będzie można do końca lutego 2020 oglądać szopkę. Gratulujemy uczniom Szkoły Podstawowej Nr 16 zajęcia I miejsca w kategorii - szkoły podstawowe.Zobacz zdjęcia!

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola...

W środę 27 listopada 2019 r. przedszkolaki z gr. IV wybrały się na zajęcia edukacyjne do "Żywego muzeum obwarzanka". Wizyta w muzeum rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia. Dzieci dowiedziały się, która królowa się nim zajadała i dlaczego nie należy mylić go z preclem. Odkryły wszystkie jego tajemnice i poznały unikatowy proces jego produkcji. Przedszkolaki podpowiadały pani prowadzącej jakie składniki potrzebne są do zrobienia ciasta. Znały również różnice pomiędzy obwarzankiem a preclem. Głównym punktem wycieczki było oczywiście wykonanie swojego własnego obwarzanka. Po instruktażu dzieci z zapałem rolowały, wałkowały, lepiły ciasto, by w końcowym efekcie uzyskać swojego własnoręcznie ulepionego obwarzanka. Kiedy każdy ulepił już swój krążek, dzieci na ekranie (ze względów bezpieczeństwa rzecz jasna) mogły zobaczyć jak obwarzanki się parzy a następnie wkłada do gorące go pieca. Oczekiwanie na wypiek umiliło obejrzenie krótkiej animacji dotyczącej 600 letniej historii obwarzanka. Dzieci dowiedziały się również po czym poznać prawdziwego i oryginalnego krakowskiego obwarzanka. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał dyplom czeladnika oraz zabrał do przedszkola swój wypiek. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, a każdy wyszedł z głową pełną wiedzy, trzymając w ręku własnoręcznie wykonanego obwarzanka. Dziękujemy serdecznie mamie Oliwiera z gr. IV za pomoc w organizacji wycieczki. Zapraszamy do galerii!

W piątek 22 listopada "Sowy" kolejny raz wybrały się na Wawel, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej. Tym razem mogliśmy przenieść się w czasie dzięki Pani przewodnik, która opowiedziała nam o najdawniejszych dziejach wzgórza wawelskiego, jego budowlach obronnych, rezydencjonalnych i kościelnych. Poprzez zabytki i wykopaliska archeologiczne prezentowane na wystawie przedszkolaki poznały rolę archeologa i historyka w badaniu dawnych dziejów.
Oglądaliśmy wykopaliska archeologiczne, zachowane szczątki dawnego Wawelu, kafle z pieców, kuchnie królewskie, rotundę, biżuterię, dawne narzędzia oraz stare monety. To była bardzo ciekawa lekcja historii. Zapraszamy do galerii!

W dniu 20 listopada 2019 obyły się pierwsze zajęcia dla sześciolatków z cyklu "W świecie nauki". Młodzi naukowcy mieli okazję sporządzić preparaty mikroskopowe, obserwowali komórki pod lupą oraz mikroskopem. W pracowni językowej wzbogacili słownictwo z zakresu języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Na podsumowanie zajęć uczestniczy uzupełnili karty pracy oraz otrzymali zadania do wykonania w domu.

AG

  W dniu 19 listopada 2019 w naszym przedszkolu, odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka". To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły, za co zostały nagrodzone przez swoich Rodziców gorącymi brawami. Po części artystycznej i złożeniu przyrzeczenia odbyło się uroczyste pasowanie przez panią Wicedyrektor, za pomocą "czarodziejskiej kredki". Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Nowo pasowanym maluszkom życzymy miłego pobytu w naszym przedszkolu. Zapraszamy do galerii!

Zakończyła się przebudowa kuchni i stołówki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6. Posiłki  są teraz przygotowywane w "nowym" miejscu. Prace obejmowały remont kuchni oraz pomieszczeń gospodarczych. W związku z tym wyremontowano i wyposażono w nowoczesny sprzęt kuchnię, jadalnię i magazyny żywnościowe. Inwestycja kosztowała prawie 1,5 miliona złotych.

W piątek (15 listopada br.) uroczystego otwarcia nowej kuchni i stołówki dokonali: Pani Iwona Żurkowska - przedstawiciel Wydziału Edukacji - Kierownik Referatu Szkół Ogólnokształcących, Pani Beata Tracka-Samborska - Dyrektor Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, Pan Tomasz Daros - Radny Miasta Krakowa - Przewodniczący Rady Dzielnicy I. W otwarciu wzięli udział przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie z trójek klasowych i pracownicy zespołu.

Po przecięciu wstęgi przyszedł czas na wspólne zwiedzanie kuchni i słodki poczęstunek.

AG

Szanowni Rodzice!

 serdecznie zapraszamy Państwa

na uroczyste otwarcie wyremontowanej kuchni i stołówki.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada o godzinie 14:00 w sali 01.

 

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Krakowie

W ŚWIECIE NAUKI - CYKL ZAJĘĆ DLA SZEŚCIOLATKÓW
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16

Serdecznie zapraszamy dzieci sześcioletnie

do Szkoły Podstawowej Nr 16 na zajęcia z cyklu ,,W świecie nauki" podczas, których młodzi naukowcy będą mieli możliwość prowadzić eksperymenty:

w pracowni biologicznej:

 • sporządzić preparaty mikroskopowe
 • obserwować komórki pod mikroskopem oraz lupą binokularną
 • zapisać obserwacje w kronice projektu
 • zapoznać się ze zjawiskami przyrodniczymi i będą próbowali je wyjaśnić.

w pracowni językowej:

 • wzbogacą słownictwo z zakresu języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej pod okiem lektorów

w pracowni plastyczno - muzycznej:

 • będą mogli bawić się dźwiękiem i barwą tworząc niepowtarzalne projekty artystyczne.

 

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w szkole (telefonicznie lub mail)

Terminy zajęć oraz szczegółowe tematy dostępne na ULOTCE.

Dnia 8 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przedstawiający drogę do odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę. Uroczystość była okazją do wspólnego świętowania i śpiewania pieśni patriotycznych.

Spotkanie uświetnił występ chóru szkolnego.

MK

Z żalem żegnamy wieloletniego Dyrektora Szkoły

śp. Janusza Opyrchała

 

8 października 2019 r. dzieci z grupy III i IV brały udział w zajęciach w Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach.

Zamek Królewski na Wawelu już z daleka zachwyca swym pięknem i majestatem… skrywa w swych murach także wiele tajemnic, które z entuzjazmem postanowiły odkryć dzielne przedszkolaki!

Jesień do doskonały czas na zapoznanie dzieci z naszymi rodzimymi owocami i warzywami oraz na kształtowanie u przedszkolaków prawidłowych zasad odżywiania...

1 października 2019 r. przedszkolaki z gr. III oglądały w Teatrze Współczesnym przedstawienie "Nowe przygody Koziołka Matołka".

W poniedziałek 23 września 2019 r. przedszkolaki z najstarszych grup, wzięły udział w spotkaniu ze znanym tancerzem i choreografem Agustinem Egurrola....

W związku z remontem kuchni w m-cu wrześniu 2019r., zapewniamy catering przygotowywany przez firmę GASTROPOL.

Koszt usługi:

 • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) dziecka w przedszkolu wynosi 11 zł 50 gr
 • zestaw niepełny 1 (śniadanie, obiad) wynosi 10 zł 50 gr
 • zestaw niepełny 2 (obiad, podwieczorek) wynosi 9 zł

Umowę o świadczenie usług cateringowych należy podpisać za pośrednictwem wychowawców grup w dniu 02.09.2019r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Samorządowym Przedszkolu Nr 17
nastąpi 2 września 2019 r.

Wszystkim Przedszkolakom, Uczniom i ich Rodzicom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń i uśmiechu na co dzień.

Do zobaczenia po wakacjach.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6

W niedzielę 9 czerwca o godz. 16.00 na scenie teatralnej w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana przy ul. Krupniczej 38,

szkolna grupa teatralna PATCHWORK  z ZS-P nr 6 wystąpi z przedstawieniem "Mały Książę i Róża".

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami.

 

Program tegorocznego Święta Ulicy Krupniczej.

ŁM

W dniu 4 czerwca 2019r. - z okazji Dnia Dziecka-nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru Kameleon z przedstawieniem
pt. "Czerwony Kapturek".

22 maja 2019r. przedszkolaki z gr IV wzięły udział w nagraniach do programu "Dzieci mówią jak jest"...

Z  okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci na teatrzyk ...

W piątek 17 maja grupa „Sowy” wybrała się na Rynek Krakowski, gdzie odbywał się Festiwal Nauki i Sztuki...

 Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych radością budzącej się wiosny
i wiarą w sens życia.
Wyjątkowych chwil spędzonych wśród rodziny i przyjaciół,
pełnych spokoju i miłości,
dodających sił w pokonywaniu 
codziennych trudności

wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom
życzy Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6.

AG

W czwartek 4 kwietnia 2019 r. przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się po śniadaniu do Kina Kijów, aby obejrzeć spektakl pt. "Przygody Kota - Mądrości Pokoleń" w wykonaniu aktorów z Teatru Wrocławskiego... 

W środę 13 marca 2019 r. "Sowy" kolejny raz wybrały się na Wawel...

12 marca 2019 r. przedszkolaki z gr. IV zostały zaproszone przez Panią Dorotę Kozłowską - Buczek na warsztaty plastyczne do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży...

Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte naszego przedszkola, które odbędą się w dniach :

7 marca 2019 r. w godzinach 15:30-17:00

14 marca 2019 r. w godzinach 15:30-17:00

Rodzice będą mieli możliwość porozmawiania na następujące tematy:

 • Jak wybrać właściwy moment na rozpoczęcie edukacji przedszkolnej
 • Co wspiera a co ułatwia proces adaptacji do przedszkola
 • “Mamo nie zostawiaj mnie tu” - czyli kilka słów o lęku separacyjnym i o tym jak sobie z nim radzić
 • Jak wspierać u dziecka poczucie ufności we własne siły

Dzieci:

 • poznają panie
 • pobawią się z dziećmi
 • oglądną sale przedszkolne

We wtorek 26 lutego grupa "Sowy" wzięła udział w kolejnych zajęciach adaptacyjnych organizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 16... 

22 lutego 2019 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym...

We wtorek 19 lutego 2019 r. "Sowy" wybrały się busem do Podstolic, aby spróbować swoich sił na stoku narciarskim...

W ubiegłym tygodniu zerówka poszerzała swoją wiedzę na temat kosmosu i układu planetarnego Ziemi...

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie serdecznie zaprasza

na dzień otwarty do naszej szkoły

22 lutego 2019 (piątek)

w godzinach 16.00 18.00

 

Rodzice będą mieli możliwość porozmawiania z nauczycielamii

i zobaczenia klas oraz pracowni.

W piatek 8 lutego 2019r. przedszkolaki z grup III i IV odwiedzili specjalni goście, którzy wzbudzili wiele emocji, szczególnie pośród chłopców.....

W zimowy kalendarz wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

7 lutego 2019 r. grupa IV uczestniczyła w kolejnym spotkaniu w ramach projektu "Biblioteka Przedszkolaka"...

W dniu 05.02.2019 r. przedszkolaki z "0" oraz uczniowie klasy I, II i III wybrali się wraz z wychowawcami do Kina Kijów na przedstawienie teatralne pt: „Pocahontas”...

W środę 9 stycznia 2019 r. w grupie "Sowy" odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu "Biblioteka przedszkolaka"...

We wtorek 8 stycznia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs wokalny pt. "Kolędnicy - wędrownicy"...

W środę 9 stycznia 2019 r. przedszkolaki z gr. III udały się do Teatru Współczesnego przy ul. Starowiślnej na spektakl pt. "Karolcia"...

28 grudnia 2018r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy...

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 
życzy wszystkim Rodzicom i uczniom
aby zbliżający się Nowy Rok 2019
wypełniała życzliwość, radość i satysfakcja.

Niech każdy dzień będzie wyjątkowy, pogodny,
pełen zdrowia i radości oraz zapału do nauki.
Życzymy dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019!!!

Nasze przedszkole włącza się w realizację projektu „Biblioteka przedszkolaka”. To projekt edukacyjny Krakowa Miasta Literatury UNESCO promujący czytelnictwo, który łączy pokolenia...

12 grudnia  2018r. przedszkolaki z gr. "Sowy" wybrały się do Zamku Królewskiego, na warsztaty muzealne pt. "Legendy wawelskie"......

4 grudnia 2018r. nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość...

We wtorek 27 listopada uczniowie zerówki, po raz kolejny uczestniczyli w cyklicznych zajęciach adaptacyjnych, organizowanych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 16...

23 XI 2018r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, Grona Nauczycieli i Rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na Sztandar Szkoły. Następnie pan Dyrektor Bogdan Dobrucki dokonał aktu pasowania na uczniów szkoły. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nie zabrało również słodkiego poczęstunku.

Kochane pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Przez cały tydzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości przedszkolaki przygotowywały się do jego obchodów. Każda z grup obejrzała film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej "Polak Mały". Dzieci omawiały i poznały polskie symbole narodowe i uczyły się śpiewać hymn. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z naszych przygotowań do Stulecia Niepodległości.

W piątek, 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości...

Przypominamy,że zgodnie z Ustawą z dn. 7. 11. 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej (Dz.U. z 2018 r. poz. 2117) w poniedziałek 12 listopada przedszkole będzie nieczynne.

Informujemy, że nasze przedszkole bierze udział w akcji  „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z uczniami z naszej szkoły zaśpiewamy hymn narodowy. Uprzejmie prosimy, aby wszystkie dzieci przyszły w tym dniu ubrane na galowo (kolory biało - granatowe).Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Maluchy uwielbiają zajęcia z wykorzystaniem farb. W minionym tygodniu na jednych z zajęć wykonywały grzybki - muchomorki z łupinek z orzechów laskowych. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z zajęć.

W piątek 27 października przedszkolaki z gr. IV uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na drodze...

W poniedziałek 15.10.2018 uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w miejscowości Dąbrowa...

W minionym tygodniu  przedszkolaki z młodszych grup poznawały świat warzyw i owoców. Dzieci rozmawiały o tym, które z nich bogate są w witaminy, które możemy jeść na surowo, a które tylko po ugotowaniu. Podczas zajęć próbowaliśmy przyniesionych przez siebie warzyw i owoców. Okazało się ,że nawet największe niejadki znalazły na jesiennym półmisku coś dla siebie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć.

10 października grupa "Sowy" uczestniczyła w lekcji muzealnej na Wawelu pt. "Damy i rycerze"...

9 października grupa IV "SOWY" wybrała się na Halę Targową, by poszerzyć swoje wiadomości na temat owoców i warzyw....

 

Maluszki z grupy I poznawały w tym tygodniu dary jesieni. Samodzielnie układały piękne jesienne bukiety z liści i jarzębiny. Wykonywały kartonowe jabłuszka, które  następnie zawisły na prawdziwej gałązce jabłoni. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

3 października 2018 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w przedstawieniu edukacyjnym pt."Jasne i ciemne strony internetu"...

Podczas zajęć dzieci próbowały układać elementy  i obrazki według przedstawionego wcześniej wzoru.  Na ilustracjach wskazywały przemienność, symboli pogody "słonecznie-pochmurnie", "ciepło-zimno"oraz rytmu dobowego - "noc - dzień".  Podejmowały proby przeliczania elementów w zbiorach. Warto jednak pamiętać ,że wszystkie te czynności mają w przedszkolu formę zabaw dydaktycznych. Zabawy matematyczne z elementami dostrzegania regularności rytmicznych pomagają w późniejszej nauce matematyki, a także wpływają korzystnie na kształtowanie umiejętności liczenia elementów. Zapraszamy do galerii do oglądnięcia zdjęć z zajęć. 

Dnia 21 września br. w naszej szkole można było usłyszeć tekst „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, w ramach akcji „Narodowe czytanie”.

Znaleźliśmy się w gronie tylko 3000 miejsc w Polsce i na Świecie, gdzie czytana była ta wybitna powieść. Tegoroczna, siódma edycja, miała wyjątkowy charakter, ze względu na ponadczasową wymowę dzieła Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”, połączone z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Impreza została przygotowana przez uczniów klasy VI, a „Narodowemu czytaniu” tekstu towarzyszyła muzyka polonezów: Michała Kleofasa Ogińskiego:  Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny” oraz Wojciecha Kilara - Pan Tadeusz: Polonez.

M.K.

zobacz zdjęcia

W piątek 21 września 2018 r.  dzieci z naszego przedszkola obejrzały adaptację teatralną opowieści "Lampa Alladyna".....

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spektakl teatralny pt. "Lampa Alladyna" w wykonaniu aktorów z teatru "STUDIO SZTUKA"......

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy I rozpoczęły przygotowania do jesiennej aury. Podczas zajęć malowaliśmy kolorowe kalosze i wykonaliśmy barwne parasolki. Dla wielu maluszków była to pierwsza praca wykonana z użyciem prawdziwych farb i pędzli. Podczas zajęć nie brakowało emocji. Dzieła maluchów można było podziwiać w holu przedszkola oraz naszej internetowej galerii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.  

Wakacje za nami i przedszkolaki pełną para rozpoczęły nowy rok w naszej placówce. To ważny i emocjonujący czas, zwłaszcza dla tych dzieci, które po raz pierwszy zawitały w przedszkolne progi.  Niezwykle istotne dla prawidłowego procesu adaptacji naszych Maluszków jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa oraz otaczanie troską i uwagą zarówno w  domu, pośród bliskich  jak i w nowym, nieznanym jeszcze środowisku przedszkolnym. Zapraszamy do galerii ,do obejrzenia zdjęć z pierwszych zajęć adaptacyjnych w grupie I.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Samorządowym Przedszkolu Nr 17
nastąpi 3 września 2018 r.

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy 3 wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w dwóch krakowskich muzeach. W Muzeum Etnograficznym  ćwiczyliśmy przeliczanie, układanie rytmów, porównywanie ciężaru. Podczas zajęć "Matematyka na ludowo" dzieci wcieliły się w role kupców handlujących na dawnym krakowskim targu i dowiedziały się między innymi ,że korale służyły krakowiankom nie tylko do ozdoby. 

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną na spektakl „Alicja w krainie czarów” przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Krakowie z okazji obchodów Święta Dzielnicy I,
który odbędzie się o godz. 13.00 dnia 17 czerwca 2018 r. (niedziela) przy ul. Cybulskiego 9 w Instytucie Austriackim (wejście od ul. Krupniczej 42).

Z poważaniem,
Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Krakowie

 

EK

Ach, co to był za dzień! Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, przedstawicieli Rady Pedagogicznej Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 6 w Krakowie, a także dzięki wszechstronnym umiejętnościom uczniów, wychowanków oraz ich rodziców, 11 czerwca 2018 r. została zorganizowana nietuzinkowa impreza. Zgromadzonych gości przywitał pan dyrektor ZSP nr 6 w Krakowie Bogdan Dobrucki. Pan dyrektor wyraził podziw i uznanie dla podjętej inicjatywy, podziękował Przewodniczącemu Rady Rodziców, panu Bogdanowi Popielarczykowi. Bogaty zestaw atrakcji przyprawiał o zawrót głowy. Było coś zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Spragnieni przeżyć artystycznych podziwiali efektowne występy uczniów klas 0 – 7. Na scenie pojawił się zespół taneczny, fantastycznie wykonał znane przeboje, tym samym zachwycił publiczność. Oczywiście zaprosił zgromadzonych do wspólnego tańca, i publiczność mogła również pochwalić się swoimi umiejętnościami. Zwycięzcy tegorocznego Mam Talent zaprezentowali swoje niepowtarzalne uzdolnienia. Oczywiście najwięcej emocji dostarczyły występy najmłodszych artystów. Wszyscy uczestnicy przeglądu szkolnych umiejętności zebrali zasłużone oklaski i zachwyty. Czy można chcieć więcej? Niewątpliwie gwiazdami tego pikniku okazali się Rodzice i Nauczyciele, którzy zaprezentowali „Kopciuszka”, wszyscy zareagowali z radością i zachwytem na ten niecodzienny występ. Znawcy miejscowych kulinariów delektowali się specjałami z grilla. W tym dniu wszystkie łasuchy powinny czuć się dopieszczone, gdyż ciast było pod dostatkiem. Nasz rodzinny piknik nie miał sobie równych!

EK

W dniu 09. 06. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rząsce odbył się Szachowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Dyrektora w/w szkoły. W turnieju udział wzięło 60 uczennic i uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkolaków z Krakowa,  Rząski i Wieliczki. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 30 min na zawodnika. Dzięki pięknej i skutecznej grze w gr. A uczniowie ZSP nr 6 w Krakowie tj. Maura Boroń i Bartosz Hodana oraz w gr. B Antoni Wojciechowski i Oleksnadr Sokolov wywalczyli V kategorie szachowe. Uzyskanie kategorii zostało potwierdzone przez Małopolski Związek Szachowy wpisem do Centralnego Rejestru Zawodników Polskiego Związku Szachowego.  Bardzo dobra gra wykazali się również  w gr. A Jakub Rozwadowski, który zajął ostatecznie V miejsce oraz Bartosz Gilewski, Wojciech Lidwin, Sandra Berg, Daria Cichoń, a w gr. B Jakub Kordasiewicz, Michal Hansbach, Filip Mączka oraz Jakub Hojka. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali swoje placówki.

RB, EK

Z okazji Dnia Dziecka 06.06.2018r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Ogród Zoologiczny w Krakowie.......

W środę, 30 maja grupa 3 wzięła udział w grze terenowej "Poszukiwacze skarbów", zorganizowanej na terenie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Dzieci rywalizowały podzielone na dwie drużyny, walcząc o nagrodę w postaci woreczka pamiątkowych, złotych monet. Podczas konkurencji trzeba było wykazać się spostrzegawczością ,oraz umiejętnością uważnego słuchania. Przedszkolaki układały z puzzli postaci króla Jagiełły oraz królowej Jadwigi, wyszukiwały postacie wśród portretów, odnajdywały elementy w sali koronacyjnej. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wycieczki w galerii. 

W drodze ze spaceru dzieci z grupy 3 oglądały kwietną łąkę zlokalizowaną u stóp Wawelu, przy ulicy Bernardyńskiej. Przedszkolaki odnajdywały pośród roślin na łące kwiaty opisane na tablicy informacyjnej. Rozmawiały także o znaczeniu roślin dla życia człowieka. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

W środę, 23 maja grupa 3 udała się na Wawel, by zwiedzić Smoczą Jamę. Przedszkolaki wysłuchały legendy o legendy o smoku wawelskim, związanej z początkami naszego miasta.  Po wyjściu z jaskini oglądały tablicę poświęconą legendarnemu władcy Krakowa - królowi Krakowi. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wycieczki

25 maja 2018r. grupa "Sowy" wzięła udział w  Międzyprzedszkolnym Sportowym Turnieju Niepodległościowym „Polak mały”.....

W czwartek, 17 maja dzieci z grupy 3 zwiedzały Festiwalowe Miasteczko Naukowe na Rynku Głównym.  Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w doświadczeniach naukowych, poznania nowych technologii. Uczestniczyły w konkursach i pokazach naukowych. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w galerii

14 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spektaklu teatralnym pod tytułem "Kot w butach". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów.  Po przedstawieniu, aktorzy zaprosili wszystkich do udziału w warsztatach. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w galerii.

W piątek, 11 maja grupa 3 uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Przedszkolaki poznały początki powstania państwa polskiego, rozmawiały na temat postawy jaką należy przyjmować podczas śpiewania hymnu oraz grały w quiz historyczny. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz biało-czerwone chorągiewki. Zdjęcia z wycieczki są dostępne w galerii.

W ramach konkursu piosenki ludowej pod tytułem "Polska w piosence" mieliśmy zaszczyt gościć Przedszkole nr 7 Sióstr Serafitek oraz Samorządowe Przedszkole nr 5 ze Słonecznej Krainy Smoka Wawelskiego. Przedszkolaki zaprezentowały występy grupowe, dwa występy solistów oraz przedstawienie teatralne. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i symbolicznymi nagrodami. Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

Chusta animacyjna jest okrągłą płachtą zszytą z kolorowych , trójkątnych kawałków materiału. Pojawieniu się jej na sali zawsze towarzyszą okrzyki radości. Dzieci uwielbiają zabawy z jej wykorzystaniem. Oprócz radosnej zabawy, zajęcia z chustą mają wiele korzyści. Przede wszystkim integrują grupę, rozwijają pewność siebie. Zabawa z chustą animacyjną jest ciekawą i pomocną alternatywą dla zabaw zawierających elementy współzawodnictwa gdyż uczy dzieci współdziałania i współpracy. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z zabaw grupy 3 w galerii

23 kwietnia grupa "Sowy" rozpoczęła cykl tematyczny "Polska - moja ojczyzna".

Coraz dłuższe dni sprzyjają spacerom. Przedszkolaki codziennie -jeśli tylko poziom smogu nie jest alarmująco wysoki korzystają z pięknej pogody i spacerują po bliższej i dalszej okolicy. Zdjęcia z naszych wędrówek można na bieżąco oglądać w galerii

W dniu 21.04.2018r. w ZSP nr 6 w Krakowie odbył się indywidualny turniej szachowy pn „Szachowy Przedszkolak”. W turnieju udział wzięło 40 przedszkolaków – reprezentantów 10 przedszkoli z Krakowa, Wieliczki i Strumian. Turniej rozegrano na dystansie 5 rund w dwóch grupach – dziewczynki i chłopcy.
W kategorii chłopców I miejsce zajął Jakub Kordasiewicz z PS nr 17, drugie miejsce Sebastian Grzegorzewski PS 33 a trzecie miejsce Jan Kominek PS 36.
W kategorii dziewczyn jedyna reprezentantka z PS 17 Cecylia Konarzewska zajęła po bardzo pięknej grze V miejsce.
W klasyfikacji ogólnej przedszkoli PS 17 zajęło III miejsce przed PS 36 i PS 33.

RB

Od 16 do 20 kwietnia 2018 r. gr."Sowy" realizowała blok tematyczny "Ziemia - nasza planeta". Podczas zajęć, dzieci poszerzały swoje wiadomości na temat: miejsca Ziemi w układzie planetarnym oraz na temat ekologii i ochrony środowiska.

W piątek 13 kwietnia 2018 r. grupa IV "Sowy" zakończyła realizację bloku tematycznego „Praca rolnika”, którego głównym celem było poznanie i przybliżenie dzieciom pracy na wsi, a także zapoznanie z procesami produkcji artykułów spożywczych.

W minioną środę przedszkolaki z grupy trzeciej podczas zajęć dowiedziały się jakie produkty są wytwarzane z mleka.  Poznawaliśmy cykl produkcji mleka, układaliśmy historyjki obrazkowe oraz pracowaliśmy w grupach. Chętne dzieci próbowały produktów mlecznych. Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w galerii.

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja” wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom  życzy Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6.

 

 

Kosieniak

We wtorek 27 marca 2018r. do naszego przedszkola zawitali aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych SZTUKA ze spektaklem teatralnym pt. "Kozucha Kłamczucha".

23 marca 2018r. starszaki rozpoczęły świąteczne przygotowania. Rano, podczas zajęć wykonały piękne Palmy Wielkanocne.

Serdeczne zapraszamy przyszłych przedszkolaków na "Dzień otwarty"

16 marca 2018r. grupa "Sowy" udała się do Klubu Garnizonowego 6 Brygady Powietrznodesantowej, mieszczącego się przy ul. Zyblikiewicza 1, na wystawę prac zgłoszonych do konkursu historyczno-plastycznego XX Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spektakl teatralny, przygotowany przez aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych SZTUKA  pt. "Kozucha Kłamczucha". 

Zapraszamy Rodziców przyszłych pierwszoklasistów (rozpoczynających edukację w naszej szkole od września 2018 r.) na Dzień Otwarty, który zaplanowano 16 marca oraz 17 maja 2018 r. w godz. od 16:30 do 17:30.

Od początku roku najstarsza grupa przedszkolaków - "Sowy", cyklicznie bierze udział w adaptacyjnych zajęciach edukacyjnych, przygotowywanych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 16.

 

UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW 

INFORMUJEMY, ŻE ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019 ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W TERMINIE OD 1 - 28 MARCA 2018r. 

 

W roku szkolnym 2018/19 otwieramy dwie klasy pierwsze:
klasa 1a - profil ogólny
klasa 1b - profil z rozszerzonym językiem angielskim (5 godz./tyg.)

 

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub telefonicznie: 12 421 18 70

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

Serdecznie zapraszamy dzieci 5 i 6 letnie do udziału w konkursie pt. "Polska w piosence".

Konkurs odbędzie się w  naszej szkole 11 kwietnia 2018r. w godz. 9:00 - 12:00.

Karta zgłoszenia

Regulamin

DEKLARACJE O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

Drodzy Rodzice, w dniu 22.02.2018r. (tj. czwartek) rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Deklaracje do zapisu dzieci, są do odebrania u wychowawców grup. 
Wypełnione deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym Nr 17, prosimy składać w sekretariacie szkoły (dotyczy dzieci aktualnie uczęszczających do naszego przedszkola).

5 lutego, grupa "Sowy" rozpoczęła swój eksperyment naukowy - postanowiliśmy założyć hodowlę kryształów.

W środę 31 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak szkoła wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie kilku klas swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Teresa Mazur, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Na początek przedszkolaki wzięły udział w konkursie śpiewania kolęd. Następnie pod opieką koleżanek i kolegów z klasy VII dzieci ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Dzieci samodzielnie lub z pomocą rodzica i nauczyciela odkrywały swoje talenty. Tego dnia przedszkolaki brały też udział w zajęciach plastycznych. Dobrym zwiastunem na zakończenie zajęć były uśmiechnięte i zadowolone twarze przedszkolaków, uczniów i rodziców. Pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Szkoła Podstawowa nr 16 to szkoła, która ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli, opiekę pedagoga. Uczniowie uczestniczą w wielu programach edukacyjnych.
Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do tej szkoły.
Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2018 r.

Tekst:Elżbieta Kosieniak

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

1 lutego 2018 r. dzieci z najstarszej grupy "Sowy" wybrały się do Teatru Współczesnego na spektakl pt."Opowieści z Lodowej Krainy".

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie serdecznie zaprasza dnia 31.01.2018r. (środa)

dzieci 5 i 6-letnie do udziału w konkursie kolęd oraz grze terenowej

pt.  „KOLĘDNICY WĘDROWNICY” w godz. 15.00 – 17.00.

 

W programie imprezy:
KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 

” KOLĘDNICY – WĘDROWNICY”

 GRA TERENOWA, A W NIEJ:

„Zimowe malowanki”

  „Graj dzwoneczku, graj”?

 „W krainie Królowej Śniegu”

 „Zimowe zagadki i rebusy”

 „Zima, zima ach to ty”

 „Zimowe kukiełki”

I INNE ATRAKCJE …

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Zaproszenie na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Babciu kochana i Ty dziadku drogi
zapraszamy do Nas w przedszkolne progi....
Dzisiaj wnuczek i wnuczka na Ciebie czekają,
w prezencie piosenki i wierszyki mają...

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzy:

Dyrekcja,

Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Krakowie.

 

 W poniedziałek 18 grudnia 2017 r. przedszkolaki z wszystkich grup zaprosiły swoich Rodziców na "Świąteczne kolędowanie".

15 grudnia 2017 r.  „Sowy” odwiedziły Urząd Pocztowy przy ul. Westerplatte.

Serdecznie zapraszam do udziału w XI Turniej szachowym dla przedszkolaków, który odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2017r. w Przedszkolu nr 111 „POD MODRZEWIEM" – Kraków Nowa – Huta
os. Na Stoku 21.

W poniedziałek 4 grudnia aktorzy Teatru Kameleon z Krakowa, przedstawili dla naszych przedszkolaków bajkę, o tym jak ważne jest dbanie o zdrowie. 

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków na teatrzyk...

 

15 listopada 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste nadanie imion grupom, a także pasowanie na przedszkolaka w grupie I. 

Serdecznie zapraszamy w dniu 15 listopada 2017r. (tj. środa) na „Uroczystość nadania nazw naszym grupom przedszkolnym”

W czasie tych obchodów chcielibyśmy zorganizować wystawę prezentującą pamiątki związane ze szkołą. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają zdjęcia, zeszyty, dzienniczki, legitymacje itp. o wypożyczenie tych pamiątek. Wszelkie pamiątki i wspomnienia prosimy zostawiać do dnia 15.11.2017r. na portierni w kopercie z dopiskiem „125 lecie” podpisane imieniem, nazwiskiem, adresem zwrotnym oraz telefonem. Pamiątki zostaną zwrócone.

Tekst:E.K.

W piątek 20 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Krakowie odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom sześcioletnim, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie kilku klas swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć.

Tekst: E. Kosieniak

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

WSZYSTKICH RODZICÓW, DZIADKÓW,
UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW

DO
OGRÓDKA PANI JESIENI

20 października 2017 (piątek)
w godzinach 15:00 – 18:00

 

 

W programie imprezy:

KONKURSY RODZINNE
obieranie jabłek na czas,
wykonanie kukiełki z warzyw i owoców,
sprawdzian jesiennej wiedzy ortograficznej,
jesienne potrawy, kolorowe kanapki z warzywami w roli głównej,
zabawy przy muzyce i na komputerze.

RODZINNE KONKURSY SPORTOWE
sadzenie buraków,
hokej ziemniaczany,
jesienne wykopki,
sztafeta warzywna i inne.

I INNE ATRAKCJE …

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcja ZSP nr 6 składa wszystkim Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, niech praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze owoce oraz daje satysfakcję z realizowanej misji, którą niewątpliwie jest troska o wychowanie oraz wykształcenie dzieci i młodzieży. Życzymy wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

W piątek 15 września 2017r. tuż po śniadaniu, dzieci z grupy II, III i IV wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 przy ul .Westerplatte 19 w Krakowie.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 września 2017r. o godzinie 9.30 dzieci z grup II, III i IV.....

W czwartek 7 września 2017r. grupa IV gościła studentów z Macedonii, studiujących w Polsce w ramach projektu Erasmus.

Informujemy, że działalność wznawiamy z dniem 01 września 2017 r., tj. piątek....

Dnia 21 czerwca 2017 klasa 2a zaprosiła IV grupę przedszkolną na przedstawienie teatralne ''In the jungle''. Uczniowie wspólnie z przedszkolakami rozwiązywali łamigłówki i odpowiadali na pytania z języka angielskiego. Ćwiczyli znajomość nazw zwierząt i kolorów. Wspólnie zaśpiewali piosenkę.

Dnia 9 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Uczniowie i goście: nasi rodzice z naszym rodzeństwem, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 16.00. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia zorganizowanego przez Koło Teatralne pt. „Ławeczka” prowadzone przez p. Łucję Milczanowską. Poznaliśmy finalistów tegorocznego Konkursu „Mam Talent”:

Klasy I-III

 

I miejsce: Przemek Matusik

II miejsce: Julia Prusak, Zuzia Kądziołka i Halszka Pająk

III miejsce: Joanna Haberko, Matylda Tomska i Wiktoria Wyłób

Wyróżnienia: Karolina Barwińska, Adam Mielniczuk

 

Klasy IV- VI

I miejsce: Kasper Gut- Słaby, Szymon Gilewski i Mateusz Milutin

II miejsce: Zosia Hoinkis

III miejsce Emilka Lidwin, Emilka Kotarba, Justyna Szewczuk, Weronika Małek

Uczestnicy zyskali gromkie brawa publiczności. Montaż słowno–muzyczny pt. „Złota Rybka” przedstawili Rodzice. W roli Piratów wystąpili tata Antosia i Heli oraz tata Emilki i Wojtka, jako Złota Rybka wystąpiła mama Halszki, żoną Rybaka była mama Victorii, a w rolę Rybaka wcielił się tata Kaspra. Oprawę muzyczną zapewniła wychowawczyni gr. III, obrazy świetlne prezentowała ciocia Victorii. A całą historię opowiedział nam tata Weroniki. Produkcję i realizację spektaklu zapewnili przedstawiciele Białoprądnickiego Centrum Kultury w Krakowie. Po fascynujących przedstawieniach był czas wolny. W każdej chwili można było napić się herbaty. Nie brakowało również pysznych ciast, jak i kiełbasek usmażonych na grillu. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc wszyscy w fantastycznych humorach rozeszli się do domów. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole, bardzo się wszystkim podobał.

Kochani Rodzice! Dziękujemy za zorganizowanie Dnia Rodziny i niespodzianki Rodzice Dzieciom. Pragniemy podziękować Wam za to, że byliście, że jesteście i wiemy, że na pewno zawsze będziecie blisko nas.

We wtorek 06.06.2017r. dla wszystkich przedszkolaków organizowana jest wycieczka do KLOCKOLANDU

W dniu 05.06.2017r. dzieci z gr.IV wezmą udział w spektaklu teatralnym pt."Pinokio"

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI WRAZ Z RODZICAMI, OPIEKUNAMI

NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY,

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ DNIA 21. 04. 2017 r. (piątek) w godz.16.00-18.00.

NASI GOŚCIE BĘDĄ ZWIEDZAĆ SZKOŁĘ BIORĄC UDZIAŁ W GRZE TERENOWEJ

Na uczestników czeka wiele atrakcji oraz nagrody.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 ROZPOCZNĄ NAUKĘ

W KLASIE PIERWSZEJ.

PRZYJDŹ- ZOBACZ- ZOSTAŃ

 

Informujemy, iż w terminie od 06.04 do 13.04.2017 przyjmujemy deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego na następny rok szkolny 2017/2018

29 marca 2017r. (w środę)
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci
na koncert edukacyjny Papaja Kids
pt. „Złote przeboje Fasolek”.

Bum Bum Rurki, na całym świecie zwane Boomwhackers, to plastikowe, kolorowe tuby muzyczne, które od ponad 15 lat na całym świecie wykorzystywane są do zabawy, edukacji i integracji.

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

przedszkole/galeria-przedszkole/

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 6 w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne w wieku 6-7 lat na udział w Konkursie Plastycznym pt.”Portret Pani Wiosny”. Termin dostarczenia prac do sekretariatu ZSP nr 6 upływa w dniu 21.03.2017r

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.....

 

 

przedszkole/galeria-przedszkole/

W piątek 27 stycznia 2017r. dzieci z grupy IV wyruszyły busem do Ośrodka Narciarskiego w Podstolicach...

 Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami...

Grudniowy miesiąc rozpoczyna się od niecierpliwego wyczekiwania na odwiedziny specjalnego Gościa...

21 listopada 2016r. dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Głogoczowa.

13 listopada 2016r. przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w astronomicznych zajęciach. 

14 listopada 2016r. był szczególnym dniem zwłaszcza dla dzieci z grupy I. Tego właśnie dnia odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka".

21 października 2016r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 16 w dniu otwartym szkoły z okazji " Święta Pieczonego Ziemniaka".