Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Baśń o chłopcu, który strach pokonał - teatr lalki Alpmim

8 grudnia 2021

W poniedziałek 6 grudnia zaprosiliśmy przedszkolaków do świata teatru kameralnego, teatru lalki, który przeniósł dzieci w całkiem niezwykłe krainę okraszone magią, światłem, dźwiękiem i... dymem.

”Baśń o chłopcu, który strach pokonał” - to opowieść o nadwornym pastuszku, który w obawie przed zmianami nigdy nie opuścił miejsc, które zna od zawsze. Pewnego dnia musi się to zmienić. Na skutek niefortunnych wydarzeń wiedźma Bielmo rzuca czar na Słoneczne Królestwo i zamienia je w kamienną pustynię. Spośród ludzi przemienionych w kamienie ocaleje tylko Julianek. Miłość, tęsknota i niegodzenie się z sytuacją zmuszają go do udania się do wiedźmy, by zdobyć antidotum. To niebezpieczna wyprawa, ale pełna przygód, napięcia, smutku i radości.

Historia opowiedziana w formie teatru lalki. Trzymająca w napięciu, intrygująca, z częstymi zwrotami akcji.

Scenariusz i reżyseria Piotr Ślęzak - aktor, performer, człowiek orkiestra, realizator działań profilaktycznych i dramowych - Alpmim Interwencja Artystyczna.

Celem głównym tego spektaklu było wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego oraz rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci.

Przedszkolaki były oczarowane i zainteresowaniem uczestniczyły w tej niezwykłej przygodzie, zobaczcie sami - zdjęcia!