Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

10 listopada 2018

 W piątek, 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w której wzięli udział uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z grup przedszkolnych. O godz. 11.11 przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz obecni rodzice zaśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Wszyscy stojąc na baczność, w rękach trzymali podniesione biało-czerwone chorągiewki. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Polski, uczniowie z Kółka Teatralnego zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Droga do Niepodległości”, a uczniowie klasy VI i chór szkolny śpiewali piosenki i pieśni patriotyczne. 
Na zakończenie uroczystego spotkania uczniom, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym „Mało znane miejsca w Krakowie” rozdano nagrody.
Dla całej społeczności szkolnej udział w obchodach 100 lecia Święta Niepodległości Polski w naszej szkole był lekcją historii i lekcją patriotyzmu. Chcemy być dumni z naszego kraju kształtując jednocześnie pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Zapraszamy do galerii!

ŁM