Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 16
im. Jana Śniadeckiego
w Krakowie

Szkoła

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Przedszkole

Przedszkole
Samorządowe nr 17
w Krakowie

Wycieczka do Straży Pożarnej

15 września 2017

W piątek 15 września 2017r. tuż po śniadaniu, dzieci z grupy II, III i IV wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 przy ul .Westerplatte 19 w Krakowie.
W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków , którzy czekali już na nasze przyjście. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.
Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy, garaże w których mogliśmy obejrzeć z bliska samochody, strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Każdy z przedszkolaków mógł wsiąść do wozu strażackiego i włączyć syrenę. Mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Strażacy zaprezentowali nam także pokaz rozwijania węża strażackiego i lania z niego różnymi strumieniami wody. A co odważniejsze i chętne przedszkolaki wsiadły nawet do podnośnika drabiny strażackiej.
Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom że: nie wolno bawić się zapałkami, zapalniczką czy urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu. Co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998.
Na koniec dzieci z grupy IV wręczyły strażakom książeczkę, z narysowanymi przez siebie ilustracjami przedstawiającymi pracę strażaków.
Wracając do przedszkola można było usłyszeć rozmowy chłopców, że jak dorosną to będą strażakami! Zapraszamy do galerii!